PŚ w Niżnym Tagile: Ryoyu Kobayashi zwiększył przewagę. Stoch i Żyła wciąż na podium klasyfikacji

Ryoyu Kobayashi zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Japończyk utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej i nad drugim Kamilem Stochem ma 94 pkt przewagi. Podium uzupełnia Piotr Żyła.

Mateusz Kozanecki
Ryoyu Kobayashi Newspix / FOT.EXPA / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Do tej pory skocznia Aist w Niżnym Tagile (HS134) nie była szczęśliwa dla Polaków, a najlepszym miejscem wywalczonym przez zawodnika z naszego kraju, była szósta pozycja Kamila Stocha.

W sobotę znacznie tę statystykę poprawił Piotr Żyła, który po skokach na 133 i 131 metrów zajął ostatecznie drugie miejsce. Do zwycięzcy Johanna Andre Forfanga stracił zaledwie 0,2 pkt.

Dzięki temu sukcesowi Żyła umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. 31-latek zmniejszył stratę do Kamila Stocha do jednego "oczka". Trzykrotny mistrz olimpijski po słabszym skoku w pierwszej serii, zdołał ostatecznie zająć siódme miejsce w sobotnim konkursie.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Ryoyu Kobayashi. Japończyk po raz czwarty z rzędu stanął na podium i ma już na swoim koncie 320 punktów (o 94 więcej od Stocha i 95 od Żyły).

W sobotnim konkursie punkty zdobyli jeszcze Dawid Kubacki (20. miejsce) oraz Stefan Hula (21.). Na półmetku z rywalizacją pożegnali się z kolei Maciej Kot (36.). Jakub Wolny (47.). Kolejne zawody w Niżnym Tagile odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia.