Żużel. Sypnęło kontraktami krajowych seniorów. Powrót wychowanka do Leszna

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Bartosz Smektała przed Maciejem Janowskim
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Bartosz Smektała przed Maciejem Janowskim
zdjęcie autora artykułu

Po obfitej środzie także i w czwartek kilku zawodników dokonało oficjalnej zmiany barw klubowych na sezon 2023. Najgłośniejsze ruchy kadrowe to te dotyczące krajowych seniorów. Mowa tu o Wiktorze Lamparcie i Bartoszu Smektale.

W środę w Lublinie zaprezentowano trzech nowych zawodników tamtejszego Motoru, a w Częstochowie pochwalono się angażem tegorocznego lidera tego właśnie zespołu. Listopadowe okienko rozpoczęło się więc z przytupem, bo każda z tych zmian dotyczy głośnego nazwiska i przy tym zawodników ze statusem pełnoprawnego uczestnika cyklu Grand Prix. Numerem jeden bez wątpienia jest zmiana otoczenia przez Bartosza Zmarzlika.

Czwartek rozpoczął się od potwierdzenia przedłużenia współpracy pomiędzy Piotrem Pióro a jego macierzystą Unią Tarnów. Miniony sezon nie był dla tego jeźdźca zbyt udany, ale i tak klub z Mościc uznał, że warto dać 23-latkowi kolejną szansę. Więcej TUTAJ.

SpecHouse PSŻ Poznań pochwaliło się natomiast zakontraktowaniem Emila Breuma, czyli utalentowanego Duńczyka, którego próbkę możliwości można było zobaczyć w decydującej części tegorocznej 2. Ligi Żużlowej. Duńczyk wydatnie pomógł Skorpionom wygrać ligę i w przyszłorocznym rozdaniu będzie mógł spróbować swoich sił w eWinner 1. Lidze. Breum może być ustawiany w składzie zarówno na pozycji do lat 24, jak i 23. Więcej TUTAJ.

Wiktor Lampart został oficjalnie ogłoszony zawodnikiem Apatora Toruń. W tym roku zakończył on wiek juniora i w przyszłym zabezpieczy w Grodzie Kopernika miejsce do lat 24. We wrześniu zdobył w PGE Ekstralidze złoty medal, reprezentując Motor Lublin. Jego przyjście do szeregów Aniołów nie jest niespodzianką, bo mówiło się o tym od dłuższego czasu. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ Polskie obywatelstwo dla Tarasienki "na biurku Prezydenta". Prezes mówi o szczegółach

Również zgodnie z zapowiedziami do swojego macierzystego klubu po dwóch latach spędzonych w Częstochowie wrócił Bartosz Smektała. W latach 2014-2020 sięgnął z Fogo Unią Leszno m.in. po pięć złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W przyszłym roku zajmie w składzie miejsce Piotra Pawlickiego, który dołączy do Betard Sparty Wrocław. Więcej TUTAJ.

Trzeciego dnia listopada ostatnie słowo należało właśnie do wrocławian. Umowę przedłużył kapitan i ikona Sparty - Maciej Janowski. Brązowy medalista Grand Prix w 2023 roku odjedzie więc swój piętnasty sezon w barwach zespołu ze stolicy Dolnego Śląska. Reprezentuje je od 2007 z przerwą na jazdę w tarnowskiej Unii w latach 2012-2013.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że Tobiasz Musielak w kolejnym sezonie ponownie ścigać będzie się w brytyjskiej Premiership i ponownie będzie robić to w barwach Sheffield Tigers, co sam ogłosił. W niedawno zakończonej kampanii dotarł z tą ekipą do finału play-off, ale tam musiał uznać wyższość Belle Vue Aces.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jedyny Austriak w Grand Prix. Wygrywał tam z Gollobem i Hamillem Musielak podjął decyzję ws. przyszłości. "Jesteśmy absolutnie podekscytowani"

Źródło artykułu: