KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Komu "dzikie karty"? Niektóre gwiazdy mogą obejść się smakiem

W klasyfikacji Speedway Grand Prix sytuacja jest dość jasna. Przed turniejami w Toruniu niemal pewne są nazwiska sześciu żużlowców, którzy utrzymają się w mistrzostwach świata. Kto dostanie "dzikie karty" i zaproszenie od organizatorów cyklu?

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Szóstka niemal pewna

W sezonie 2021 sytuacja w Speedway Grand Prix ułożyła się tak, że przed decydującymi turniejami w Toruniu niemal pewna wydaje się obsada czołowej szóstki mistrzostw. Piąty w stawce Tai Woffinden ma 96 punktów, a szósty Maciej Janowski - 95. Tylko katastrofa mogłaby sprawić, że Brytyjczyk i Polak wypadną poza pozycje gwarantujące jazdę w SGP 2022.

Pewni miejsca w przyszłorocznych mistrzostw świata mogą być też Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Fredrik Lindgren. Kto natomiast otrzyma "dzikie karty"? Liczba miejsc jest ograniczona, więc niektóre gwiazdy obejdą się smakiem. 

Który z zawodników powinien otrzymać "dziką kartę"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • leonidaswro Zgłoś komentarz
  Postawiłem na Kuberę, ale marne szanse - zbyt wielu Polaków w cyklu ;-(
  • ADASOS Zgłoś komentarz
   Masz duuuużo racji. Jednak w SGP powinno startować 19 stałych zaw. Po 4-5 rundach 4 odpada i jedzie 15-tu. Potem po 9-10 rundach odpada następna czwórka i jadą wg. tabeli na 12
   Czytaj całość
   zawodników. Jeśli chodzi o SEC to faktycznie powinny być to eliminacje do SGP ale dostępne dla wszystkich chętnych , tym bardziej jak by nie było dzikusów.
   • Kibic jak każdy Zgłoś komentarz
    Odpowiedź na pytanie, kto powinien otrzymać dzikie karty jest jedna: nikt. System dzikich kart jest antysportowy, prowadzi to zakulisowych rozgrywek i nic żużlowi nie dał. Np. tzw.
    Czytaj całość
    "klucz geograficzny": proszę pokażcie mi te rzesze adeptów żużla ze Słoweni, które garną się do tego sportu, dlatego, że Zagar jest ciągnięty za uszy od trzech sezonów. To powinno wyglądać tak: 1. Zawodnicy z miejsc 1-8 zostają w GP na kolejny rok. 2. Zawodnicy z miejsc 9-15 spadają automatycznie do finału GP Challange w kolejnym roku 3. Pozostała dziewiątka w finale GP Challange bierze się z kwalifikacji tak, jak dzisiaj 4. Żeby uniknąć przypadku finał GP Challange rozgrywany byłby w trybie 3-4 turniejów (ewentualnie cykl SEC = finał GP Challange, ale wówczas SEC musiałby być nie tylko dla Europejczyków) 5. Aktualni uczestnicy GP nie mogą równolegle w tym samym roku jeździć w GP Challange 6. Dzika karta dla organizatora danej rundy GP zostaje na dotychczasowych zasadach Jednym słowem, wszystko po sportowemu.
    • mentikk Zgłoś komentarz
     Fajne te propozycje... Takie w sumie niemal same zgrane karty. Vaculik, Madsen, Doyle... jasne, to świetni zawodnicy, ale idąc takim kluczem, to SGP nadal będzie kociołkiem tych samych
     Czytaj całość
     składników. Lambert, Thomsen, Bewley, Holder, Michelsen - tych zawodników powinno być więcej. Fajnie, że do cyklu wchodzi Przedpełski (gorszy od KK nie będzie). Z tych, którzy odpadają jedynie Vaculik się broni faktem kontuzji. Stała dzika karta powinna być ograniczona do 2, może max 3. Kto chce się ścigać w SGP to albo się utrzymuje w cyklu, albo niech przebija się w eliminacjach.
     • Spartan23 Zgłoś komentarz
      Janowski duńczykiem? To chyba jakiś news dnia XD "Piąty w stawce Tai Woffinden ma 96 punktów, a szósty Maciej Janowski - 95. Tylko katastrofa mogłaby sprawić, że Brytyjczyk i
      Czytaj całość
      Duńczyk wypadną poza pozycje gwarantujące jazdę w SGP 2022."