Bieg 15
51
2 : 4
39

Bardzo dobry start gości. Do prowadzącego Doyle'a w pierwszym łuku prędko dołączył po szerokiej Łaguta. Rosjanin w dalszej fazie wyścigu odjechał swojemu klubowemu koledze. Jadący na trzecim miejscu Woffinden czyhał jednak na to, by znaleźć odpowiedni moment na wyprzedzenie Australijczyka. Anglik uczynił to podczas trzeciego okrążenia.

Bieg 14
49
4 : 2
35
Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Kacper Gomólski
2

Maciej Janowski z łatwością po starcie założył Chrisa Holdera i objął prowadzenie. Milik w pierwszym łuku napędzał się po szerokiej, ale od Czecha szybszy był Paweł Przedpełski. Junior KS Toruń dogonił Janowskiego i mocno go naciskał do samej mety.

Bieg 13
45
3 : 3
33
Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Adrian Miedziński
0

Grigorij Łaguta po szerokiej w pierwszym łuku wyjechał na prowadzenie. Wrocławianie uporali się jednak z Pawłem Przedpełskim i zapewnili sobie zwycięstwo w tym meczu. Zdobyli także punkt bonusowy. Przerwa.

-> Nicki Pedersen: Przestańscie wreszcie płakać

Bieg 12
42
1 : 5
30

W powtórce lepiej ze startu goście, którzy wyjechali na dwie pierwsze pozycje. Przeszkodzić im starał się na początku biegu Tomasz Jędrzejak, ale torunianie jechali parą i uniemożliwili mu skuteczny atak.

W pierwszym łuku upadł Jason Doyle, dla którego zabrakło miejsca. Prowadził Paweł Przedpełski. Australijczyk wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Powtórka w 4.

Bieg 11
41
5 : 1
25
Jason Doyle Rezerwa taktyczna za Kacper Gomólski
1

Dobry start Vaclava Milika, który objął prowadzenie. Na wyjściu z pierwszego łuku Doyle wciskał się przy krawężniku, ale Czech go zablokował, co wykorzystał Maciej Janowski. Polak napędzony po szerokiej wyjechał na czoło stawki. Doyle do samego końca atakował Milika.

Bieg 10
36
3 : 3
24

Przez moment goście prowadzili podwójnie, ale w pierwszym łuku po szerokiej Jensen objechał Fajfera. Duńczyk był bardzo szybki i podczas kolejnego okrążenia, niemalże w tym samym miejscu wyprzedził prowadzącego od startu Łagutę. Przerwa.

3

Tai Woffinden nabrał prędkości jadąc szerzej w pierwszym łuku i wyprzedził Grigorija Łagutę. Rosjanin jednak szybko odpowiedział, wyprzedzając Anglika w drugim wirażu. Woffinden był szybki i nękał atakami Łagutę.

Bieg 8
30
3 : 3
18
Chris Holder Rezerwa taktyczna za Kacper Gomólski
2

Po starcie prowadził Chris Holder, ale Australijczyk popełniał błędy i w drugim łuku przy krawężniku wyprzedził go Maciej Janowski. Z tyłu na początku wyścigu odważnie z Doylem walczył Drabik.

Bieg 7
27
4 : 2
15

Świetny start gospodarzy. Już w pierwszym łuku byli oni zdecydowanie z przodu. Problemy z opanowaniem maszyny na wyjściu z pierwszego wirażu miał Łaguta. Kłopoty z płynną jazdą miał też Milik, co wykorzystał Przedpełski. Junior gości wyprzedził Czecha podczas trzeciego okrążenia. Przerwa.

-> Grzegorz Drozd o żużlowych "Stars Wars". POLECAMY!

Bieg 6
23
4 : 2
13

W powtórce Maciej Janowski założył Chrisa Holdera i pomknął do przodu. Z tyłu jednak świetnie powalczył Damian Dróżdż, który atakował Miedzińskiego przy krawężniku i dopiął swego w drugim łuku podczas pierwszego okrążenia.

Bieg znów przerwany z powodu nierównego startu. Wyraźnie szybciej wyjechał sprzed taśmy Maciej Janowski. Ostrzeżenie dla zawodnika gospodarzy.

Bieg 5
19
4 : 2
11

W powtórce Jepsen Jensen nie dał się założyć Jasonowi Doyle'owi i objął prowadzenie. Tymczasem na wejściu w łuk na Australijczyka próbował zakładać się Jędrzejak, ale Kangur odparł atak.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Do tego momentu prowadził Jason Doyle.

Bieg 4
15
2 : 4
9
Paweł Przedpełski Rezerwa taktyczna za Oskar Fajfer
1

Maksym Drabik podczas pierwszego okrążenia atakował przy krawężniku Grigorija Łagutę, ale Rosjanin jechał ścieżką po wewnętrznej i nie dał sobie odebrać prowadzenia. W drugim łuku pierwszego okrążenia Przedpełski wyprzedził Janowskiego, który wyjechał za szeroko. Przerwa.

-> Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i rozwiązania niedzielnego quizu żużlowego!

Bieg 3
13
5 : 1
5

Michael Jepsen Jensen został na starcie, ale sprytnie w pierwszym łuku przyciął do krawężnika i wyjechał przed toruńską parę. Od startu prowadził natomiast Jędrzejak.

Bieg 2
8
4 : 2
4

Maksym Drabik wygrał start, pierwszy dojechał do łuku i wysunął się na czoło stawki. Atakiem przy krawężniku w pierwszym łuku Damian Dróżdż wcisnął się przed Oskara Fajfera. Drabik wygrał z bezpieczną przewagą nad Przedpełskim.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Tai Woffinden prowadził od samego startu. Za nim Vaclav Milik w pierwszym łuku wcisnął się przed Kacpra Gomólskiego jadąc środkiem toru. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali gęsiego.

16:57 - Prezentacja zakończona. Niebawem pierwszy bieg.

16:53 - Na trybunach około 3 tysięcy widzów.

16:46 - Początek prezentacji.

16:45 - Wylosowano I zestaw startowy.

16:40 - Próba toru dobiegła końca.

16:32 - Gospodarze desygnowali natomiast swoją pierwszą parę, czyli Taia Woffindena i Vaclava Milika.

16:29 - Zawodnicy przygotowują się do próby toru. Ze strony KS Toruń na wrocławski owal wyjadą Adrian Miedziński oraz Chris Holder.

16:24 - Składy potwierdzone. W miejsce Adriana Gały w zestawieniu gospodarzy pojawi się Damian Dróżdż.

16:20 - Na trybunach około 1000 widzów.

16:02 - Przypominamy, że pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie w Toruniu zakończył się podziałem punktów. Na Motoarenie po pasjonującym starciu padł remis 45:45.

16:01 - We Wrocławiu jest chłodno i wietrznie, ale na deszcz się nie zanosi. Jak na razie zawody są niezagrożone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?