Rempała najlepiej wyszedł spod taśmy, ale na pierwszym łuku popełnił błąd, co bez problemów wykorzystali gdańszczanie. Czas: 72,0.

2 : 4
36
Eduard Krcmar Rezerwa taktyczna za Damian Sperz
1

Pewny triumf Zetterstroema. Rempała i Krcmar kilka razy zamieniali się pozycjami. Przerwa na kosmetykę toru. Czas 72,1.

0

Dwuminutowa przerwa dla Gafurowa, który jedzie bieg po biegu. Gafurow dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce Beśko.

Bezproblemowe zwycięstwo krośnian. Czas: 72,8.

0

Rempała przez pierwsze okrążenie walczył z Gafurowem, a Portas z Krcmarem. Następnie stawka się rozciągnęła. Pewny triumf Gafurowa. Czas 72,4. W Krośnie zaczął padać drobny deszcz.

Bieg 10
33
3 : 3
27

Dwuminutowa przerwa dla Zetterstroema, który ma bieg po biegu.

Na wyjściu z pierwszego łuku Rempała minął Beśkę. Na pierwszym łuku drugiego kółka Zetterstroem odparł atak Fierleja. Przerwa na kosmetykę toru. Czas: 71,8.

3

Krótka przerwa w zawodach. Na krośnieńskim stadionie nastąpiła awaria prądu. Po chwili awaria została naprawiona.

Na wyjściu z pierwszego łuku cała czwórka jechała równo. Zetterstroem na dystansie powiększał przewagę nad rywalami i odniósł pewne zwycięstwo. Czas: 72,3.

Bieg 8
27
4 : 2
21
Daniel Kaczmarek Rezerwa zwykła za Dawid Matura
3

Gafurow przez cztery okrążenia atakował Kaczmarka, ale ten nie dał się wyprzedzić. Czas: 72,1.

Bieg 7
23
3 : 3
19

Zetterstroem na wyjściu z pierwszego łuku minął przy kredzie Chrzanowskiego. Przerwa na kosmetykę toru. Czas: 72,0.

-> GALERIA z podprowadzającymi podczas meczów poprzedniej rundy

Bieg 6
20
2 : 4
16
0

Kaczmarek do ostatnich metrów atakował Krcmara. Jadący na trzecim miejscu Portas na ostatnim łuku zanotował defekt. Skorzystał na tym Sperz, a Portas dojechał do mety siłą rozpędu. Czas: 72,3.

Bieg 5
18
3 : 3
12

Gafurow świetnie wyszedł ze startu i do mety nie oddał prowadzenia. W pogoń za Rosjaninem rzucił się Fierlej, ale nie zdołał go wyprzedzić. Czas: 71,3.

Bieg 4
15
2 : 4
9
2

Kaczmarek na pierwszym okrążeniu atakował Zetterstroema, ale ten następnie powiększał przewagę nad juniorem KSM-u. Przerwa na kosmetykę toru.

-> KLIKNIJ i sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie żużlowym!

Bieg 3
13
5 : 1
5

Fierlej prowadził od startu do mety. Marcin Rempała po słabszym starcie na pierwszym łuku ściął do krawężnika i minął gdańszczan. Pewny triumf gospodarzy. Czas: 71,6.

Bieg 2
8
5 : 1
4

Bieg rozstrzygnął się tuż po starcie. Krośnianie lepiej rozegrali pierwszy łuk i pognali do mety po 5 punktów. Czas: 72,0.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Pewne zwycięstwo Gafurowa. Szymko nie nawiązał walki z krośnianami. Czas: 71,9.

16:11 - koniec prezentacji. Zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego. Na trybunach 2 500 widzów.

16:06 - początek prezentacji.

15:56 - na trybunach 2 tysiące widzów.

15:54 - koniec próby toru.

15:45 - początek próby toru. Biorą w niej udział Zetterstroem, Gafurow, Fierlej i Tomasz Rempała.

15:27 - nieobecność Vissinga spowodowana jest upadkiem, jaki Duńczyk zanotował podczas sobotniego meczu Premier League. Vissing nie był zdolny do jazdy w Krośnie, a pozostali obcokrajowcy KSM-u mieli zajęte terminy lub nie było logistycznej możliwości ściągnięcia ich na mecz.

15:17 - składy potwierdzone. W zespole z Krosna za Vissinga pojedzie Matura, a w ekipie z Gdańska za Brzozowskiego wystąpi Sperz.

15:12 - w Krośnie około 13 stopni Celsjusza. Niebo przez cały dzień zachmurzone, ale nie pada i według prognoz taki stan powinien się utrzymać do wieczora. Na stadionie garstka kibiców.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?