• 28 : 14
  • 26 : 19
  • 16 : 17

Już w poniedziałek kolejne wyzwanie podopiecznych Mike'a Taylora. Wtedy zagramy na wyjeździe z Węgrami.

Bezdyskusyjny triumf Polaków - tak trzeba powiedzieć o tym meczu. Biało-Czerwoni wygrali ostatecznie 90:62 i jest to ich drugi triumf w eliminacjach do mistrzostw świata w 2019 roku!

Ostatnia minuta meczu, fani w Hali Mistrzów dziękują naszym koszykarzom za dobry występ na stojąco

Gruszecki powiększył swoje konto punktowe z linii rzutów wolnych

Udana dobitka Jonesa i Kosowo na prowadzeniu w tej kwarcie

Przerwa dla Kosowa

Indensywność gry Polaków w defensywie już zdecydowanie na innym poziomie z czego korzystają rywale, szczególnie Morina

Marcel Ponitka z kolejną akcją 2+

W ten wieczór w Hali Mistrzów nic złego nie może się już stać Polakom, którzy mają 35 punktów więcej od rywali

Marcel Ponitka w akcji 2+ - witamy na pokładzie reprezentacji Polski!

Ponownie Cel zza łuku i już 11 punktów na jego koncie przy zaledwie 11 minutach spędzonych na parkiecie

Cel zza łuku. Polacy grają bardzo spokojnie, bardzo cierpliwie i bardzo skutecznie

Czy Berisha zdobędzie ponad 50 procent punktów Kosowa?

Berisha powiększył swoje konto punktowe do liczby 23 oczek, ale to Polacy prowadzą po trzech kwartach aż 74:45!

Morina trafił zza łuku i były to pierwsze punkty "gracza z ławki" po stronie Kosowa

Kapitalny fragment gry Wojciechowskiego, który w pół minuty zdobył 6 oczek

Kolejna długa i cierpliwa akcja Polaków. W końću Cel znalazł Wojciechowskiego, a ten kończy akcję z faulem

Odpowiedź Biało-Czerwonych? Gielo również zza łuku

Szalony rzut Berishu, ale obręcz mu sprzyjała i trójka kolejna na jego koncie

Kolejna kontra - tym razem Ponitka do Karnowskiego. Już +30 na koncie Polaków!

Przechwyt Ponitki i łatwe punkty w kontrze, doskonale nasi czują się w tym elemencie gry

Jest pojedynek! Gruszecki ponownie zza łuku!

Berisha poprawia trójką i jest już samodzielnym liderem punktowym

Odpowiedział Berisha penetracją pod kosz i obaj z Gruszeckim są najskuteczniejszymi graczami meczu

Gruszecki nadal na 100 procent z gry! Otwiera drugą połowę trójką z narożnika

Wracamy do gry i oby zgodnie z hasłem "DawajPolska"!

Przerwa pomału dobiega końca. Mając w pamięci poniedziałkowy mecz z Węgrami dobrze byłoby ten mecz jak najszybciej rozstrzygnąć na swoją korzyść, żeby zachować jak najwięcej sił

Indywidualnie: Mateusz Ponitka ma 10 punktów (4/5 z gry) i 7 zbiórek, Gruszecki 10 punktów (4/4 z gry) i 2 asyst, a Koszarek 3 punkty, 4 zbiórki i 4 asysty. Po stronie Kosowa 11 oczek ma Berisha, ale wykorzystał tylko 5 z 13 rzutów z gry

51 procent skuteczności rzutów z gry i 17 asyst - to nasze najważniejsze "słupki" statystyczne pierwszych 20 minut meczu

Koniec pierwszej połowy - Polacy na najlepszej drodze do drugiej wygranej w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-Czerwoni mają aż 22 punkty więcej od rywali z Kosowa

Berisha za dwa, Berisha za trzy - w końcu coś wpadło liderowi gości

Karnowski do Zamojskiego, dobrze szukają się piłką nasi gracze

W końcu coś udało się rywalom, bo zza łuku trafił Sina

Gielo z półdystansu. Biało-Czerwoni dobrze bronią, dobrze też funkcjonuje atak w ostatnich minutach

Ponitka wjechałpod kosz jak w masło, kapitalnie grają Polacy, a Berisha coraz bardziej sfrustrowany

Trzecie przewinienie Gruszeckiego i wędruje na ławkę

Wojciechowski do Karnowskiego - bardzo ładna akcja naszych wysokich

Tym razem zza łuku Koszarek i kolejny rekord przewagi ekipy prowadzonej przez Mike'a Taylora

Gruszecki - MVP turnieju finałowego Pucharu Polski - nadal w formie i oby tak do końca! Jest pierwszym graczem z dwucyfrową zdobyczą punktową w tym pojedynku

Gruszecki "on fire"! Kolejna jego trójka, dodatkowo kontrę kończy Cel i +19 dla Biało-Czerwonych!

Tym razem zza linii 6,75 trafił Cel, który wrócił do gry po kontuzji kostki, przez którą opuścił m.in. turniej finałowy o Puchar Polski

Berisha z półdystansu, chyba już "ręka" nastawiona

Wojciechowski zza łuku! Ważna trójka Polaków

Dwie zbiórki w ataku Polaków na starcie drugiej kwarty, ale bez przełożenia na punkt

Ile punktów zdobędzie Berisha?

Wojciechowski ze zbiórką w ataku i dobitką! Polacy po pierwszej kwarcie prowadzą 20:12!

Sokołowski umiejętnie wymusił przewinienie i za chwilę dwa rzuty wolne dla naszego skrzydłowego

Łączyński równo z syreną czasu akcji - dobrze, że to wpadło

Polacy nie wykorzystują teraz otwartych pozycji, a pierwsze punkty zdobywa Berisha

Jones z półdystansu, teraz faulowany w kontrze stanie na linii rzutów wolnych - rywale po woli łapią rytm

Kastrati ponownie skuteczny, tym razem jego punkty po penetracji pod sam kosz

Po ponad 5 minutach gry wynik po stronie Kosowa otworzył Kastrati

Gruszecki tym razem z półdystansu i nadal Polacy uciekają

Rywale mają jak na razie 0/7 z gry, z czego Berisha spudłował już cztery próby

Gielo "z góry" w kontrze, narazie wszystko idzie perfekcyjnie!

Fatalnie rzucają rywale z Kosowa i Polacy mają kolejną szansę na powiększenie przewagi

Gruszecki zza łuku - kapitalne otwarcie Biało-Czerwonych

Faul niesportowy na Ponitce - jeden z naszych liderów skuteczny na linii rzutów wolnych

Kolejna kontra Polaków, kończy Gielo

Karnowski wykończył kontrę i pierwsze punkty w meczu autorstwa naszego środkowego

Spod kosza z niezłej pozycji spudłował też Gielo i nadal czekamy na pierwsze punkty

Berisha chciał zaczał od trójki, ale chybił minimalnie

W Hali Mistrzów czas na hymny narodowe, potem ostatnie wskazówki od trenerów i rozpoczynamy miejmy nadzieję marsz po drugą wygraną w eliminacjach

- Musimy się dobrze dzielić piłką i nie przetrzymywać jej w rękach - stwierdził na antenie TVP Sport Kamil Łączyński. To ma być recepta na lepszą grę w ataku. Już za 10 minut początek meczu Polska - Kosowo

Polacy dotychczas pokonali Węgrów 70:60 oraz przegrali na wyjeździe z Litwą 55:75. W eliminacjach naszym najskuteczniejszym zawodnikiem jest aktualnie Michał Sokołowski, który notuje średnio 12,5 punktu na mecz. Jakub Wojciechowski jest naszym najlepiej zbierającym graczem (7 zbiórek na mecz), z kolei Kamil Łączyński ma najwięcej asyst (średnio 4,5 na mecz).

Liderem reprezentacji Kosowa jest doskonale znany w Polsce Dardan Berisha, czyli były reprezentant naszego kraju. - Fajnie będzie spotkać i zagrać przeciwko starym, dobrym znajomym - mówi strzelec. Co jeszcze powiedział nam gracz, który wraca do włocławskiej Hali Mistzrów? Całośc znajdziesz TUTAJ

Kto wygra piątkowy mecz we Włocławku?

W swoim trzecim meczu kwalifikacji do mistrzostw świata, które odbęda się w 2019 roku, Polacy zagrają z Kosowem. Biało-Czerwoni aktualnie z bilansem 1:1 znajdują się na drugim miejscu w tabeli grupy C. Nasi rywale z kolei z dwoma porażkami zamykają zestawienie. We włocławskiej Hali Mistrzów podopieczni Mike'a Taylora muszą wygrać.