Koniec! Wygrywamy! Nic i nikt nam nie przeszkodziło!

Kulig wybijał piłkę, 6 sekund do końca i piłka dla Chińczyków

Sytuacja będzie sprawdzana w systemie IRS

Drugi też, ale piłka wypada na aut i sędziowie przyznają piłkę Chińczykom

Sun pudłuje pierwszy rzut!

Teraz na linię wędruje Sun

Tylko jeden rzut w koszu...

To spotkanie trwa już ponad dwie godziny!

Ponitka wędruje na linię rzutów wolnych - ależ będzie pięknie jeżeli wykorzysta obie próby

56,5 sekundy do końca

Kolejny przechwyt! Ponitka w kontrze faulowany, a mogło być 2+... ależ szkoda! Teraz ważne, żeby wykorzystać rzuty wolne

Slaughter dobrze pod kosz, ale piłka nie chce wpaść do kosza...

Na szczęście gramy bardzo dobrze w defensywie i ciągle mamy "oczko" więcej

Nic nie udaje się Waczyńskiemu - teraz faul w ataku

Wracamy na prowadzenie!

Faulowany Hrycaniuk, nasz środkowy wędruje na linię rzutów wolnych

To nie jest również mecz Waczyńskiego - teraz strata naszego kapitana, dodatkowo 2/10 z gry w tym 0/5 z dystansu. Jego przełamanie potrzebne jak tlen

Nie możemy... Nie możemy trafić z dystansu. Kulig miał otwartą pozycję, ale ponownie tylko obręcz

Czy sędziowie "grają" razem z Chińczykami?

Co tutaj się jeszcze może wydarzyć? Czy to będzie tylko jedna dogrywka?

Dogrywka! Niesamowite rzeczy w Wukesong Sport Center

Ekipa remontowa pojawiła się dopiero pięć minut po zdarzeniu...

Po faulu na Ponitce zerwana została siatka - trwa przerwa w meczu

Nasz skrzydłowy staje na linii rzutów wolnych, 4 sekundy do końca! Ależ emocje!

Ponitka! Przechwyt i faul na naszym skrzydłowym!

Slaughter się nie myli, 7 sekund przed końcem - sędziowie trzymają rękę na pulsie niestety

Sędziowie uznali, że faul przed próbą rzutu - 7,2 do końca, Slaughter ma dwa rzuty wolne

Slaughter faulowany... no właśnie - czy sędziowie dają trzy rzuty wolne?

Dramatyczna decyzja sędziów...

Ponitka przechwycił piłkę, jest gwizdek, nikt nie wie o co chodzi... przewinienie Slaughtera

Zhou trafił tylko raz! Faulowany Ponitka wędruje na linię rzutów wolnych - 12,5 sekundy do końca

Slaughter wziął rzut na siebie, piłka niestety kończy na obręczy - 14 sekund do końca

32 sekundy do końca meczu!

Sokołowski miał "trójkę", ale tylko obręcz... na szczęście za chwilę nasz skrzydłowy wymusił przewinienie w ataku

Dodaliśmy kapitalną akcję w obronie! Mamy piłkę, minuta do końca

Jianlian za trzy, Slaughter za trzy - wojna trwa

Przewinienie techniczne dla Michała Sokołowskiego za próbę wymuszenia faulu w ataku

Slaughter skutecznie tylko raz

Jest dobra obrona, a za chwilę na linię rzutów wolnych powędruje Slaughter

Niestety dwa pudła z linii rzutów wolnych Ponitki...

Ponitka bierze na siebie odpowiedzialność - najpierw zdobył punkty, teraz wymusił przewinienie

Kolejna strata Polaków... fatalna narazie jest ta kwarta dla naszej reprezentacji

Niestety spudłował Ponitka, a Zhao trafił z dystansu - Chińczycy wracają na prowadzenie

Stanęliśmy w ataku, przebudzenie potrzebne na już

Było blisko przechwytu, a z tego wyszły łatwe punkty Chińczyków...

Jest nerwowo, pojawiają się błędy, faule i straty

Slaughter do Kuliga - są punkty!

Jianlian efektownie, musimy na to odpowiedzieć

Niestety wynik stoi, Kulig nie trafił z półdystansu

Pudłują Chińczycy i kolejna szansa na powiększenie przewagi

Balcerowski miał otwarty rzut z dystansu, niestety tym razem nieskutecznie najmłodszy gracz mistrzostw świata

Ponitka odważnie i jego pierwsze punkty po zmianie stron

Zaczęliśmy od straty, ale i kapitalnego bloku Ponitki. Trzeba punktować i budować przewagę

Kto wygra mecz?

Trzy kwarty za nami, prowadzimy 57:54 i to jest najważniejsze!

Olejniczak dobił rzut Waczyńskiego, dobre wejście naszego podkoszowego

Czwarty faul Hrycaniuka

Nie może wstrzelić się Waczyński, jego rzutów brakuje żeby "uciec"

Kulig z trzecim przewinieniem Zhao z kolejnymi punktami z linii rzutów wolnych

Slaughter z kolejną "trójką"! Mamy siedem punktów przewagi!

Chińczycy wszystkie piłki "pchają" do Jianliana, reszta tylko stoi i przygląda się

Slaughter z dystansu! Bardzo potrzebujemy tych rzutów

Kulig wziął rewanż, znakomita akcja naszego podkoszowego

Kulig kapitalnie zablokował Jianliana... ale sędziowie dopatrzyli się przewinienie - fatalny gwizdek

Guo z piątym przewinieniem! Podstawowy gracz rywali kończy swój udział w meczu już w 24 minucie spotkania!

Zhou siłą próbował przepchnąć Kuliga. Efekt? Faul w ataku Chińczyka

Cios za cios, a prowadzenie przechodzi z rąk do rąk - Slaughter w między czasie wymusił czwarte przewinienie Guo

Jianlian odpoczął i znów jest nie do zatrzymania

Ponitka do Waczyńskiego i wracamy na prowadzenie

Swoje dorzucił Jianlian i początek drugiej połowy do złudzenia przypina wejście w mecz

Zhou przepchnął Cela, dobił rzut i był przy okazji faulowany...

Wracamy do gry i #DawajPolska!

Gdyby jeszcze wpadały rzuty z dystansu - na chwilę obecną 2/11 w tym elemencie

Pierwszą połowę Biało-Czerwoni zakończyli serią 16:2! I niech ona trwa po zmianie stron

Jest genialnie! Polacy wrócili do meczu, odrobili 12 punktów straty i prowadzą po pierwszej połowie 39:35!

Ponitka ma tą moc! Akcja 2+ w wykonaniu naszego skrzydłowego!

Kolejna dobra akcja w obronie! 28 sekund przed końcem mamy prowadzenie i piłkę

Polska na prowadzeniu! Ponownie trafił Slaughter

Kolejna dobra akcja w obronie naszych zawodników! Są też punkty Slaughtera i Chińczycy mają już tylko punkt więcej

W końcu druga "trójka" Polaków! Trafił Balcerowski!

Mogło być pięknie - wybroniona akcja i wyprowadzony na otwartą pozycję Waczyński. Nasz kapitan niesttey też nie trfia zza łuku

Nie mamy recepty na wysokich rywala, punktują na potęgę

Slaughter z linii rzutów wolnych bezbłędny

Również trzecie przewinienie popełnił Guo. Polakom brakuje jednak skuteczności, żeby dopaść rywali

Cztery punkty z rzędu Wanga i ponownie przegrywamy różnicą 10 "oczek"

SKuteczność na linii rzutów wolnych niestety daleka od ideału, ale każde oczko na wagę złota

Trzecie przewinienie popełnił Yi Jianlian - to bez dwóch zdań dobra informacja dla naszej drużyny

Staramy się wykorzystywać przewagę siły i wzrostu naszych obwodowych, Chińczycy często popełniają przewinienia i nasza reprezentacja jest już w bonusie

Mogło być już tylko -3, ale przytrafiła się strata i rywal znów nieco odskoczył

Czy Polacy będą prowadzić po pierwszej połowie?

Ponitka robi wszystko - blokuje, wymusza przewinienia, zdobywa ważne punkty! Ciągnie naszą kadrę za uszy

Cel z półdystansu! Mamy run 6:0 i wracamy do gry

Na szczęście jest Ponitka, zdecydowanie najlepszy i najbardziej aktywny zawodnik w naszej reprezentacji

Kulig najpierw przestrzelił spod kosza, potem nie zatrzymał Wanga

Pierwsza kwarta zdecydowanie dla Chińczyków - mamy 1/7 zza łuku, rywale 4/6

Niestety nie mamy skuteczności w rzutach z dystansu - pudłujemy nawet z otwartych pozycji

Podkoszowi Chińczyków to największy problem Polaków?

Sokołowski zameldował się na parkiecie i od razu zdobył punkty odważnym wejściem pod kosz

Slaughter z półdystansu, ale po "trójce" Zhao rywale mają aż 10 punktów więcej od Biało-Czerwonych

Ogromna intensywność gry - w tym nieco lepiej narazie czują się Chińczycy

Balcerowski z pierwszym punktem na mistrzostwach świata

Guo wbił się w Ponitkę - wszyscy oczekiwali przewinienia w ataku, sędziowie widzieli inaczej...

Guo zza łuku, a 3/3 z gry ma już Jianlian - Chińczycy w natarciu

Ponitka od kosza do kosza, fizycznie, energicznie i skutecznie

Chińczycy trafiają wszystko na początku - z dystansu nie pomlił się też najwyższy Zhou

Swoją "trójkę" trafił też Jianlian

Cel z narożnika trafia za trzy punkty i cisza na trybunach

W odpowiedzi faulowany Ponitka wykorzystał dwa rzuty wolne

Jianlian otwrzoył wynik rzutem z półdystansu

Wyjściowe piątki bez zmian względem pierwszych meczów

W Wukesong Sport Arena trwa prezentacja drużyn, potem czas na hymny i rozpocznie się bój - wygrywając Polacy zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie!

Co jest największą siłą Chińczyków? "Centymetry" pod koszem oraz Ailum Guo, który był kluczową postacią gospodarzy turnieju do zwycięstwa na inaugurację

W hali Wukesong Sport Arena spodziewanych jest komplet 19 000 widzów

W swoich pierwszych meczach na turnieju Polacy pokonali Wenezuelczyków 80:69, z kolei Chińczycy okazali się lepsi od reprezentantów Wybrzeża Kości Słoniowej, wygrywając 70:55

- Musimy zagrać mądrze, nie gubić głupio piłek i nie dać rozpędzić się rywalom - przekonuje kapitan reprezentacji Polski Adam Waczyński

Już tylko kwadrans został do drugiego meczu Polaków na mistrzostwach świata w Chinach. Rywalem gospodarze - będzie się działo!