MŚ Londyn 2017: Wciąż czekamy na medal. Pech Biało-Czerwonych

Trzeci dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata nie przyniósł pierwszego medalu reprezentacji Polski. Michałowi Haratykowi zabrakło pięciu centymetrów do trzeciego miejsca. O włos udział w finale przegrał natomiast Marcin Lewandowski.

Piotr Szarwark
Konrad Bukowiecki to halowy mistrz Europy z 2017 roku PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Konrad Bukowiecki to halowy mistrz Europy z 2017 roku

To miał być wielki konkurs. Po eliminacjach wydawało się, że w finale kula pchana przez najlepszych regularnie będzie przekraczać granicę 22 metrów i obejrzymy pasjonującą batalię o medale. Tymczasem tylko zwycięzca - Tomas Walsh przekroczył tę granicę. Srebrny medal wywalczył Joe Kovacs, a trzecie miejsce niespodziewanie zajął Stipe Zunić. Po cichu liczyliśmy na Polaków - Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka. Ten drugi przegrał brąz o pięć centymetrów.

Pierwsze finały tego dnia należały do zawodników i zawodniczek, którzy stanęli na starcie maratonu. Mistrzynią świata została Rose Chelimo z Bahrajnu, drugie miejsce wywalczyła Edna Ngeringwony Kiplagat z Kenii, a trzecie Amerykanka - Amy Cragg. Najlepsza z Polek, Izabela Trzaskalska, ukończyła bieg na 23. miejscu. Wśród mężczyzn triumfował Geoffrey Kipkorir Kirui (Kenia), drugi był Etiopczyk Tamirat Tola, a trzeci reprezentant Tanzanii Alphonce Felix Simbu.

W sesji wieczornej rozstrzygnięty został finał skoku o tyczce kobiet. Zakończył się on dokładnie tak samo, jak rok temu podczas igrzysk w Rio de Janeiro. Zwyciężyła Greczynka Ekaterini Stefanidi, srebro zdobyła Sandi Morris z USA, brązem podzieliły się Robeilys Peinado z Wenezueli i Yarisley Silva z Kuby.

Dzień zakończył pasjonujący finał kobiet w biegu na 100 metrów. Tori Bowie o 0,01 sekundy wyprzedziła Marie-Josee Ta Lou, a brązowy medal zdobyła Dafne Schippers.