Bundesliga. Schalke - Bayern. "Lewandowski górował nad wszystkimi". Niemcy zachwyceni Robertem Lewandowskim

"Górował nad wszystkimi" - między innymi takie opinie na temat Roberta Lewandowskiego można wyczytać w niemieckich mediach po meczu Schalke - Bayern (0:3). Dziennikarze zachwycają się dyspozycją Polaka.

Dawid Borek
Dawid Borek

Strzelec wyborowy

Robert Lewandowski w wielkim stylu rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Przed tygodniem strzelił dwie bramki Herthcie Berlin, w sobotę natomiast zaaplikował trzy gole Schalke 04 Gelsenkirchen.

Napastnik Bayernu Monachium w 20. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, a dwa kwadranse później pokonał bramkarza kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. W 75. minucie Polak skompletował z kolei hat-tricka.

Tym samym "Lewy" ma już pięć trafień na swoim koncie i to on przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Drugiego Paco Alcacera wyprzedza o dwie bramki. Lewandowski świetnie rozpoczął wyścig po piąty tytuł króla strzelców.

Zobacz: Bundesliga. Schalke - Bayern: genialny Robert Lewandowski, trzy gole Polaka w niemieckim klasyku!

Czy Robert Lewandowski po meczu Schalke - Bayern zasłużył na najwyższą notę?