Emigranci: Gole Krychowiaka, Kobylańskiego i Sobiecha, weekend debiutów

Maciej Kmita

Martin Kobylański (Union Berlin) / Piotr Ćwielong (VfL Bochum)

Do polskiego meczu doszło na zapleczu Bundesligi, a wpływ na wynik spotkania Union Berlin - VfL Bochum (2:1) mieli właśnie biało-czerwoni. W 32. minucie asystę przy goli Bochum zaliczył Piotr Ćwielong, który po krótko rozegranym rzucie rożnym zagrał przed pole karne do Sellima Gunduza, a ten pokonał bramkarza rywali. Na trafienie gości pięknym uderzeniem odpowiedział Martin Kobylański. Dla Ćwielonga to pierwsza asysta w trzecim dopiero ligowym występie w sezonie, a dla Kobylańskiego to premierowa bramka w obecnych rozgrywkach.