Emigranci: Bombardierzy w akcji! (wideo)

Maciej Kmita

Łukasz Gikiewicz (Lewski Sofia)

W piątkowym meczu 20. kolejki bułgarskiej ekstraklasy z FK Chaskowo 2009 (8:0) swoją pierwszą bramkę w barwach Lewskiego Sofia zdobył Łukasz Gikiewicz. Polski napastnik pojawił się na placu gry w 57. minucie przy stanie 5:0, a na listę strzelców wpisał się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, finalizując kombinacyjny atak kolegów i ustalając wynik spotkania na 8:0 dla Lewskiego. Chwilę wcześniej gol na 7:0 padł po tym, jak Anete dobił do bramki rywali zablokowany strzał Polaka.

Był to premierowy występ Gikiewicza w bułgarskiej ekstraklasie, a drugi w barwach Lewskiego, do którego przeniósł się w lutym z AEL-u Limassol.

Robert Lewandowski obroni tytuł króla strzelców Bundesligi?