T-Mobile Ekstraklasa: Przeżyjmy to jeszcze raz! "Naj, naj, naj..." sezonu 2014/2015

Redakcja
Redakcja

Najlepszy mecz: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (3:3)

To było niesamowite spotkanie, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W Zabrzu nie zabrakło emocji i przede wszystkim bramek. Ostatecznie Górnik ze Śląskiem Wrocław zremisował 3:3!

Już chwilę po rozpoczęciu spotkania Śląsk mógł objąć prowadzenie, ale w 5. minucie to Górnik rozwiązał worek z bramkami. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem gospodarzy, w 44. minucie zielono-biało-czerwoni doprowadzili do wyrównania. Mateusz Machaj wrzucił w piłkę w pole karne, gdzie nogę tylko dostawił Marco Paixao, a futbolówka wpadła do siatki.

W 53. minucie za sprawą Machaja Śląsk wyszedł na prowadzenie, lecz zabrzanie się nie poddali i w 74. minucie doprowadzili do remisu 2:2, a gola zdobył Łukasz Madej. To był jednak dopiero przedsmak ogromnych emocji, które miały miejsce w końcówce tego spotkania! W 82. minucie zaryzykował Flavio Paixao i ostrego kąta oddał precyzyjny strzał w kierunku bramki Górnika, przy którym Pavels Steinbors musiał skapitulować. Dwie minuty później ręką w swoim polu karnym zagrał jednak Tomasz Hołota i sędzia od razu wskazał na 11. metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Mariusz Magiera! Po doskonałym, pełnym emocji spotkaniu, Górnik Zabrze zremisował 3:3 ze Śląskiem Wrocław, a czytelnicy SportoweFakty.pl ocenili ten mecz na 4,60 w pięciostopniowej skali.