Najbardziej pamiętne "Der Klassiker" - wiele triumfów Borussii, najważniejszy mecz dla Bayernu

Konrad Kostorz

9. Sezon 2010/2011, Bundesliga, 26.02.2011
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 1:3 (1:2)
0:1 - Barrios 9'
1:1 - Gustavo 16'
1:2 - Sahin 18'
1:3 - Hummels 60'

Dortmundczycy już w drugiej połowie 2010 roku okazali się lepsi od naszpikowanego gwiazdami Bayernu i pokazali, że stać ich na walkę o mistrzostwo Niemiec. Do rewanżu przystąpili z 16-punktową przewagą nad zespołem z Allianz Arena, ale trudno było uważać ich za faworytów, biorąc pod uwagę, że poprzednio wygrali w Monachium z Bawarczykami w 1991 roku.

Już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy wówczas napastnik zespołu Lucas Barrios, a niewiele później podanie Mario Goetze wykorzystał Nuri Sahin. Bayern atakował, chcąc odrobić stratę, lecz złudzeń gospodarzy pozbawił po rzucie rożnym Mats Hummels. Po tym zwycięstwie ekipa z Zagłębia Ruhry mistrzostwo miała już w kieszeni, a drużyna Louisa van Gaala ostatecznie finiszowała dopiero na trzeciej pozycji.

Jakim rozstrzygnięciem zakończy się niedzielny "Der Klassiker" na Allianz Arena?