Real Madryt - Manchester City: Obywatele pojechali zapobiec derbom Madrytu

Królewscy potrafią korzystać z atutu własnego stadionu. W tej edycji Ligi Mistrzów wygrali w Madrycie wszystkie mecze. To tam uciekli spod topora po niespodziewanej porażce 0:2 z VfL Wolfsburg na wyjeździe. Ponadto Real zwyciężył u siebie 8:0 z Malmoe FF. Żadna drużyna nie potrafiła wyśrubować lepszego wyniku w Lidze Mistrzów przez 24 lata.

Madrytczycy przegrali u siebie tylko jeden z ostatnich 29 meczów w Lidze Mistrzów, a przedstawiciele Premier League nie pokonali ich w ośmiu poprzednich grach. Wszystko to pokazuje, że Manchester City stanie przed trudnym zadaniem, by złamać Real w jego twierdzy. Przez ostatnie miesiące drużyna Pellegriniego zaskakuje jednak pozytywnie.