Emigranci: gol za golem! Polacy szaleją

Maciej Kmita

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht)

Lewandowski ma kapitalne statystyki, ale "Teo" też nie musi się wstydzić swoich. Anderlecht pokonał w niedzielę Charleroi 3:2, choć przegrywał już 0:1, ale w trudnym momencie Fiołki z kryzysu dźwignął właśnie polski napastnik.

Teodorczyk najpierw w 57. minucie doprowadził do wyrównania, zamieniając głową na gola dośrodkowanie Alexandru Chipciu, a za chwilę sam asystował przy trafieniu Sofiane Hanniego, które dało Anderlechtowi prowadzenie 2:1.

Tym samym w siedmiu dotychczasowych występach Teodorczyk strzelił już sześć goli, a jego dorobek uzupełniają dwie asysty. Udział w bramce swojego zespołu ma co 59 rozegranych minut.

Grzegorz Krychowiak zostanie graczem pierwszej "11" PSG?