Raport z kadry: wielki Zieliński, topowy Glik i nieskuteczni napastnicy

Bartosz Zimkowski

Posucha Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk znów bez gola, chociaż miał wymarzone okazje do zdobycia bramki. Anderlecht mimo to wygrał z SV Zulte Waregem 4:2, a Polak zaliczył asystę.

W drugiej połowie dwie doskonałe okazje do trafienia do siatki przeciwnika miał Łukasz Teodorczyk. Za pierwszym razem przepchnął obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza. Nie był jednak w stanie pokonać go.

Druga sytuacja była jeszcze lepsza. Kara Mbodji podał piłkę wzdłuż bramki, a niepilnowany na trzecim metrze był polski napastnik. Wystarczyło tylko dołożyć nogę, ale "Teo" tak zrobił to, że trafił wprost w bramkarza. Teodorczyk pozostał z 17 golami w lidze i już w trzecim kolejnym nie trafił do siatki przeciwnika.

Gola nie zdobył również Robert Lewandowski i nie udało mu się zmniejszyć straty do Pierre-Emericka Aubameyanga. Na pocieszenie dla Polaka, Gabończyk również nie strzelił bramki. Wciąż po kontuzji ani minuty nie zagrał Arkadiusz Milik, chociaż siedział na ławce rezerwowych.

Klubowy bilans napastników reprezentacji Polski w 2017 roku (gole i asysty z ostatniej kolejki):

Napastnik Klub Występy Minuty % rozegranych minut Bramki Asysty
Robert Lewandowski Bayern Monachium 4/4 360/360 100% 0 0
Arkadiusz Milik SSC Napoli 0/8 0/720 0% - -
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht 5/5 425/450 94% 0 1
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga - - - - -

Asysta i pudło Teodorczyka. Zobacz skrót meczu Anderlecht - Zulte [ZDJĘCIA ELEVEN]