Wyścig królów: Kamil Wilczek z hat-trickiem w Danii

Artur Długosz

ALKA Superligaen

Kamil Wilczek w wielkim stylu przełamał ponad 10-godzinną posuchę w lidze duńskiej. W niedzielę ustrzelił hat-trick, a Broendby pokonało Lyngby 3:2.

Dla reprezentanta Polski znalazło się miejsce w kadrze na pojedynek z Czarnogórą. Jednak zanim trafił w niedzielę, ostatni raz w lidze zdobył gola pod koniec listopada.

W końcu przerwał niemoc i w zaledwie 19 minut trzykrotnie pokonał bramkarza przeciwnika. Dzięki tak fantastycznemu meczowi Kamil Wilczek wrócił do rywalizacji o koronę króla strzelców w ALKA Superligaen.

Polak ma na koncie 13 bramek, o trzy mniej od pierwszego w klasyfikacji Teemu Pukkiego, który jest jego partnerem z ataku w Broendby. Jedno trafienie więcej od Wilczka ma Marcus Ingvartsen, a warto dodać, że cała trójka zagrała tyle samo meczów - po 25.

Licząc wszystkie rozgrywki, Wilczek wystąpił w 34 spotkaniach, zdobywając 18 goli i dokładając 12 asyst.