Finał Pucharu Polski. Lech Poznań - Arka Gdynia: oceny WP SportoweFakty

Szymon Mierzyński

REZERWOWI:

Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - 7: Dał niezłą zmianę i to on w 90. minucie wypracował znakomitą okazję Majewskiemu.

Szymon Pawłowski (Lech Poznań) - 5: Nie można mu odmówić ambicji. Często próbował uderzać, efektów z tego nie było jednak żadnych.

Mihai Radut (Lech Poznań) - 7: Tak jak Makuszewski, dał dobrą zmianę i asystował przy bramce Trałki na 1:2. Kilka razy szarpnął na lewym skrzydle. Krótki, ale solidny występ.

Rafał Siemaszko (Arka Gdynia) - 8: Starał się niepokoić obrońców Lecha, szukał swojej szansy, aż w końcu w drugiej połowie uszczęśliwił wszystkich kibiców Arki i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Siemaszko wbiegł między środkowych obrońców rywala i strzałem głową z 6 metrów pokonał Buricia.

Luka Zarandia (Arka Gdynia) - 8: Wszystko co najlepsze zaprezentował w drugiej części dogrywki. Otrzymał piłkę jeszcze na własnej połowie, przebiegł z nią pół boiska i płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Buricia.

Dominik Hofbauer (Arka Gdynia) - 6: Na boisku pojawił się blisko dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Nie zapamiętaliśmy go z jakiegoś spektakularnego zagrania, ale spisał się poprawnie.

skala ocen 1-10 (wyjściowa 6)

współpraca: Artur Długosz

Czy Arka Gdynia zasłużyła na zwycięstwo w finale Pucharu Polski?