Kalendarium Łukasza Teodorczyka. Najważniejsze daty Polaka

Bartosz Zimkowski

Debiut i gol - 7 sierpień

Zaledwie trzy dni po wypożyczeniu, kiedy Teodorczyk nie zdążył się jeszcze rozpakować, Rene Weiler zdecydował się dać mu szansę debiutu - i to od razu w podstawowym składzie.

Rywalem w domowym meczu było KV Kortrijk i to był bardzo dobry mecz 25-latka. W 32. minucie zaliczył asystę, a tuż po zmianie stron dał prowadzenie Anderlechtowi. W debiucie Polak spędził na boisku 66 minuty, Fiołki wygrały aż 5:1, ale kilka dni później Teodorczyk był już tylko rezerwowym.

Sytuacja "Teo" stała się jaśniejsza do końca sierpnia. Do Queens Park Rangers sprzedano bowiem innego napastnika - Idrissę Syllę, a do Watfordu Stefano Okakę. Teodorczyk został niemal sam na placu boju.

Czy Teodorczyk odejdzie latem z Anderlechtu?