Polskie strzelby wystrzeliły! Biało-Czerwoni błysnęli w Europie i nie tylko

Maciej Kmita

Doczekali się

Należy odnotować też debiuty w nowych barwach Jacka GóralskiegoBartosza Kapustki i Piotra Parzyszka. Premierowe występy Góralskiego i Kapustki w barwach odpowiednio Ludogorca Razgrad i SC Freiburg miały wymiar symboliczny. Pierwszy w spotkaniu ligowym z Wereją Stara Zagora pojawił się na boisku w 85. minucie, a drugi w pucharowym meczu z Germanią Halberstadt (2:1) zagrał osiem minut.

Parzyszek natomiast znalazł się w wyjściowym składzie PEC Zwolle na spotkanie z Rodą JC Kerkrade i spędził na boisku 76 minut, ale choć jego zespół wygrał aż 4:2, on nie zdobył bramki i nie zaliczył asysty.

Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi 2017/2018?