Raport z kadry: Wielki Piątek - wszyscy rodacy w cieniu "Rewolwerowca"

Maciej Kmita

"Kuba" na bocznicy, wykluczenie Krychowiaka

Dla pomocników drużyny narodowej był to słodko-gorzki weekend. Tym razem zacznijmy od dobrych informacji. Karol Linetty świetnie spisał się w meczu z Frosinone Calcio (5:0), a Piotr Zieliński pomógł Napoli przełamać opór Fiorentiny (1:0). Damian Kądzior zaliczył asystę przy zwycięskim golu Dinama Zagrzeb w meczu z HNK Gorica (1:0) i to już jego trzecie ostatnie podanie w tym sezonie. Z kolei Rafał Kurzawa w spotkaniu z LOSC Lille (2:3) zdobył swoją premierową bramkę w Ligue 1.

Z drugiej strony dla Jakuba Błaszczykowskiego znów zabrakło miejsca w meczowej kadrze VfL Wolfsburg. Jacek Góralski wrócił na ławkę Ludogorca Razgrad i w weekend zagrał tylko cztery minuty. Przemysław Frankowski wciąż nie może przerwać złej serii meczów z pustym przebiegiem i przeciwko Cracovii (3:1) znów nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty.

Grzegorz Krychowiak natomiast znów miał udział w zdobyczy bramkowej Lokomotiwu Moskwa, bo Anton Miranczuk pospieszył ze skuteczną dobitką obronionego przez bramkarza Dynama Moskwa (1:1) strzału Polaka, ale ostatecznie 28-latek został antybohaterem spotkania, bo w 66. minucie wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Z kolei Maciej Makuszewski i Taras Romanczuk opuścili ligowe mecze swoich drużyn z powodu kontuzji, których doznali w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski.

Weekendowy bilans pomocników reprezentacji Polski:

Pomocnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jakub Błaszczykowski VfL Wolfsburg Hertha Berlin 2:2 poza kadrą - - Bundesliga
Przemysław Frankowski Jagiellonia Białystok Cracovia 3:1 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Jacek Góralski Ludogorec Razgrad Wereja Stara Zagora 2:1 4 0 0 Liga bułgarska
Damian Kądzior Dinamo Zagrzeb HNK Gorica 1:0 90 0 1 Prva HNL
Mateusz Klich Leeds United FC Millwall 1:1 61 0 0 The Championship
Grzegorz Krychowiak Lokomotiw Moskwa Dynamo Moskwa 1:1 66 (czerwona kartka) 0 1 Premier Liga
Rafał Kurzawa Amiens SC LOSC Lille 2:3 28 1 0 Ligue 1
Karol Linetty Sampdoria Genua Frosinone Calcio 5:0 90 0 0 Serie A
Maciej Makuszewski Lech Poznań Legia Warszawa 0:1 poza kadrą (uraz) - - Lotto Ekstraklasa
Taras Romanczuk Jagiellonia Białystok Cracovia 3:1 poza kadrą (uraz) - - Lotto Ekstraklasa
Damian Szymański Wisła Płock Miedź Legnica 2:2 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Piotr Zieliński SSC Napoli ACF Fiorentina 1:0 90 0 0 Serie A

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?