Turcja
88' Caglar Soyuncu 90' Halil Dervisoglu
Włochy
53' Merih Demiral 66' Ciro Immobile 79' Lorenzo Insigne
0:3

Koniec! W meczu otwarcia Euro 2020 reprezentacja Włoch bezdyskusyjnie pokonała Turcję 3:0. Włosi dominowali od pierwszej do ostatniej minuty i pokazali, że będą liczyć się w walce o trofeum!

Po rzucie rożnym niecelnie główkował jeszcze Merih Demiral.

Burak Yilmaz dostał dobre podanie w pole karne, ale znakomicie zablokował go Chiellini!

Żółtą kartkę otrzymał Halil Dervisoglu.

Minimum trzy minuty doliczone przez arbitra.

Dalekie podanie w kierunku Undera, ale przeczytał to Donnarumma i skutecznie interweniował na linii pola karnego.

Włosi mieli rzut wolny z niezłej pozycji, ale bardzo nieudanym dośrodkowaniem popisał się Bernardeschi.

Żółtą kartkę otrzymał Caglar Soyuncu. Za faul na wprowadzonym niedawno Bernardeschim.

Turcy są zmuszeni rozgrywać akcje od własnej bramki, a nie jest to ich mocną stroną. Spora nerwowość w ich szeregach.

Gol i asysta Ciro Immobile w dzisiejszym meczu. Jeden z bohaterów Italii.

A tymczasem ucierpiał Berardi. Musi skorzystać z pomocy lekarzy.

Turcy już przestali wierzyć. Do pressingu ruszył osamotniony Burak Yilmaz. Pozostali koledzy z drużyny stoją.

Minuty mijają, a obraz gry w żaden sposób się nie zmienia. Włosi mają to spotkanie pod absolutną kontrolą. O ile w pierwszej połowie brakowało konkretów, o tyle po przerwie jest ich zdecydowanie więcej.

Włochy. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Andrea Belotti.

Włochy. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Federico Chiesa.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Ciro Immobile.

Euforia wśród Włochów, dramat Turków. Fatalne wyprowadzenie piłki przez Cakira, Berardi do Barelli, ten do Immobile, który wypatrzył w polu karnym Insigne, a piłkarz Napoli pewnym strzałem przy dalszym słupku podwyższa prowadzenie Italii!

Dośrodkowanie Insigne z rzutu rożnego, ale wybijają piłkę Turcy.

Turcja. Schodzi: Kenan Karaman. Wchodzi: Halil Dervisoglu.

Spinazzola otrzymał podanie w polu karnym, ale za długo zwlekał z decyzją i będzie tylko korner dla Włochów.

Kwadrans do końca. Czy Włosi podwyższą prowadzenie?

Berardi miał ciekawy pomysł, ale podawał niecelnie w kierunku Insigne. Piłka w rękach Cakira.

Jednak gdy Włosi w końcu odzyskali piłkę, to nie oddają jej tak łatwo. Zmuszają swoich rywali do biegania. Grają cierpliwie, konsekwentnie. Nie spieszą się.

Wyższy pressing Turków. Chiellini zmuszony do dalekiego podania i rywale łatwo odzyskują piłkę. Obrazek, jakiego w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Dośrodkowanie Calhanoglu, jednak arbiter dostrzegł faul w ataku jednego z tureckich zawodników.

Tymczasem rzut rożny dla reprezentacji Turcji.

Przewaga Włochów jest olbrzymia i widoczna od pierwszych minut. Turcy nie mają absolutnie nic do powiedzenia. Nawet tureccy kibice jakby ucichli.

Gol! Strzelił Ciro Immobile.

To musiało się tak skończyć. Włosi mieli mnóstwo miejsca w polu karnym Turków. Cakir obronił pierwszy strzał Spinazzoli, ale piłka odbiła się prosto pod nogi Immobile, który takich sytuacji nie zwykł marnować. Włochy 2, Turcja 0!

Turcja. Schodzi: Okay Yokuslu. Wchodzi: Irfan Can Kahveci.

Turcja. Schodzi: Ozan Tufan. Wchodzi: Kaan Ayhan.

Atak pozycyjny Włochów, którzy trzymają Turków daleko od własnego pola karnego.

Berardi miał idealną okazję, by podwyższyć prowadzenie, ale nie trafił czysto w piłkę! Pretensje mają koledzy, bo byli dobrze ustawieni w polu karnym.

Płaskie uderzenie Locatellego zza pola karnego, ale dobrze broni Cakir!

Kontratak Włochów, strzelał z pola karnego Insigne, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Niemniej, Turcy po stracie gola są zdecydowanie bardziej aktywni niż w pierwszej połowie.

Kolejna ofensywna akcja Włochów, strzelał z ostrego kąta Spinazzola, jednak dobrze interweniował Cakir.

Gol samobójczy! Merih Demiral.

Dobra akcja Włochów i jakże szczęśliwe z ich perspektywy zakończenie. Dośrodkowanie Berardiego wzdłuż pola karnego, po którym bardzo niefortunnie interweniował Merih Demiral. Włosi na prowadzeniu!

Jeden z nielicznych kontrataków zespołu tureckiego, urwał się Under, ale Spinazzola zdołał w ostatniej chwili zablokować jego strzał. A po chwili piłka znalazła się w rękach Donnarummy.

Problemy zdrowotne Umuta Merasa. Konieczna jest przerwa w grze. Na murawie pojawiły się służby medyczne.

Wydawało się, że Under wywalczy rzut wolny, ale sędzia uznał, że Di Lorenzo interweniował czysto. Turkom w dalszym ciągu nie układa się najlepiej to spotkanie.

A to obrazki sprzed rozpoczęcia meczu.

Turcja. Schodzi: Yusuf Yazici. Wchodzi: Cengiz Under.

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

Piłkarze wracają na boisko. Szykują się zmiany.

Koniec pierwszej połowy! Turcja remisuje z Włochami 0:0 w meczu otwarcia Euro 2020. Włosi mają przewagę, ale nie potrafią jej udokumentować zdobyciem bramki.

Po analizie powtórek sędziowie uznali, że Włochom nie należał się rzut karny.

Sytuacja jest analizowana przez VAR.

Włosi kolejny raz domagają się rzutu karnego, po tym jak dośrodkowywał Spinazzola i jego zdaniem piłka trafiła w rękę tureckiego obrońcy.

W odpowiedzi mieliśmy kontratak Turków, Burak Yilmaz był w polu karnym, ale... próbował wymusić "jedenastkę", czym rozbawił niemal do łez Chielliniego.

Płaski i mocny strzał Immobile z obrębu pola karnego, ale dobrze spisał się Cakir i dość pewnie złapał piłkę.

Seria dośrodkowań w tureckie pole karne, lecz większość z nich była bardzo wątpliwej jakości i nie udało się stworzyć zagrożenia.

Pięć minut do końca pierwszej połowy. W dalszym ciągu atakują Włosi, jednak bez konkretów.

Bardzo niecelny strzał Berardiego zza "szesnastki". Próbują Włosi, ale są daleko od celu.

Ugurcan Cakir kolejny raz nie popisał się przy próbie rozegrania akcji dłuższym podaniem. Turcy w bardzo łatwy sposób oddają piłkę Włochom.

Insigne miał trochę miejsca przed polem karnym, ale strzelił w sam środek bramki i Cakir nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Wreszcie ciekawa akcja reprezentacji Turcji. Rozpędził się lewą stroną Burak Yilmaz, spróbował dośrodkowania na dalszy słupek do Karamana, ale przeczytał to zagranie Donnarumma i popisał się skuteczną interwencją na przedpolu.

Cakir chciał wznowić grę dłuższym podaniem, ale kopnął w aut. Nie idzie Turkom w tym meczu. Są totalnie zdominowani.

Miękkie dośrodkowanie Berardiego na dalszy słupek, wygrał walkę w powietrzu Immobile, ale nie miał dobrej pozycji do oddania strzału, w efekcie czego uderzył obok słupka.

Dobre piąstkowanie Cakira. Turcy na moment oddalają zagrożenie od własnej bramki.

Będzie rzut rożny dla Włochów po akcji Insigne.

Kolejny raz na spalonym Burak Yilmaz. Turcy jeszcze bez choćby jednego strzału na bramkę Donnarummy.

Włosi szybko odzyskali piłkę, Barella tym razem pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, lecz wyraźnie się pomylił.

Barella upadł w polu karnym Turków, ale sędzia bardzo szybko pokazał mu, że nie ma co liczyć na "jedenastkę".

Dobry pressing włoskich piłkarzy, ale szwankuje pierwsze podanie po przechwycie piłki. Zazwyczaj jest ono niecelne.

Poirytowany jest Burak Yilmaz. Nie dość, że praktycznie nie dostaje podań, to gdy teraz Turcy mieli okazję do kontrataku, zbyt późno podawał mu Karaman i sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Obraz gry się nie zmienia. Atak pozycyjny Włochów. Turcy są - jak na razie - bezradni.

Idealne dośrodkowanie Insigne, niepilnowany w polu karnym był Chiellini, ale kapitalną interwencją popisał się Cakir!

Sędziowie nie zakwalifikowali tego zagrania jako niezgodne z przepisami. Tymczasem mamy rzut rożny dla Włochów.

Strzelał z dystansu Immobile, ale na drodze uderzenia stanął jeden z tureckich obrońców. Włosi reklamują zagranie ręką w polu karnym!

Dominacja Włochów nie podlega dyskusji. Wysoki pressing, z którym Turcy kompletnie sobie nie radzą. Rozpaczliwie wybijają piłkę i w zasadzie oddają ją za darmo rywalom.

Bardzo nieudany strzał z dystansu oddał Bonucci. Piłka minęła bramkę w znacznej odległości.

Świetnie pograli teraz Włosi! Insigne miał idealną okazję w polu karnym po podaniu Jorginho, ale źle trafił w piłkę i ta minęła bramkę.

Tym razem dośrodkowywał Berardi, jednak został zablokowany. Italia wciąż atakuje.

Indywidualna akcja Spinazzoli lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale wybijają piłkę Turcy.

Zaskakujący strzał zza pola karnego oddał Berardi, piłka odbiła się od jednego z tureckich obrońców i wylądowała w rękach Cakira.

Tymczasem z kontratakiem ruszyli Turcy, ale Calhanoglu faulował Barellę na dwudziestym metrze od włoskiej bramki.

Cierpliwie grają Włosi. Powoli rozgrywają swoje akcje, usypiają przeciwnika. Brakuje jednak konkretów.

Turcy nie atakują wysokim pressingiem. Wyczekują na rywala na własnej połowie.

Na razie brakuje sytuacji podbramkowych. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

Turcy mają problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. W ogóle w pierwszych minutach dostrzegalna jest nerwowość po obu stronach.

Mecz niby odbywa się w Rzymie, ale na trybunach zdecydowaną przewagę mają Turcy. Są głośniejsi, a gdy tylko podopieczni Manciniego są przy piłce, rozlegają się przeraźliwe gwizdy.

Pierwsza szansa dla Włochów. Berardi dogonił piłkę przy linii końcowej, zagrał w pole karne, ale nabiegający na bliższy słupek Immobile strzelił tylko w boczną siatkę.

Włosi w ataku pozycyjnym, Turcy zmuszeni do biegania za piłką.

Ależ głośny doping tureckich kibiców. Brakowało tej atmosfery w czasach pandemii.

Turcja na czerwono, Włosi na biało. Zaczynamy, mamy nadzieję, wielki turniej.

Rozpoczynamy pierwszy mecz mistrzostw Europy!

Dzisiejszy mecz jako sędzia główny poprowadzi pan Danny Makkelie z Holandii.

Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Czas na hymny obu państw.

Ceremonia otwarcia za nami.

Piłkarze wychodzą na murawę!

Na stadionie trwa ceremonia otwarcia Euro 2020.

Sporą stratą dla selekcjonera Roberto Manciniego jest brak Marco Verrattiego, który nie zdołał się wykurować na czas z powodu kontuzji.

Skład reprezentacji Włoch:

Skład reprezentacji Turcji:

Jest to spotkanie w ramach grupy A, w której - oprócz Turków oraz Włochów - w skład wchodzą jeszcze reprezentacje Walii oraz Szwajcarii.

Na ten dzień czekała cała piłkarska Europa, a prawdopodobnie i cały świat. W piątkowy wieczór, o godz. 21 na Stadio Olimpico w Rzymie zainaugurowane zostaną mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W pierwszym meczu na boisko wybiegną reprezentacje Turcji oraz Włoch.