Chelsea FC
14' Jorginho 28' Timo Werner 39' Andreas Christensen 85' Mason Mount 88' Mason Mount
Real Madryt
36' Sergio Ramos 62' Nacho 72' Toni Kroos 90' Federico Valverde
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania! Chelsea wygrała z Realem Madryt 2:0 w rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów. Wobec remisu 1:1 w pierwszym spotkaniu, to ekipa z Londynu awansowała do finału, w którym zagra z Manchesterem City.

Chelsea FC. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Olivier Giroud.

Z dystansu strzelał James... minimalnie obok słupka.

Spokojnie grają w końcówce gospodarze. Druga połowa była w ich wykonaniu rewelacyjna. Real był bezradny.

Dośrodkowanie Kroosa w pole karne, ale była tam zdecydowana przewaga zawodników w niebieskich strojach. Pewnie łapie piłkę Mendy.

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

Czy awans Chelsea jest zasłużony?

Żółtą kartkę otrzymał Fede Valverde.

Real Madryt. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Mariano Diaz.

Chelsea FC. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Hakim Ziyech.

Żółtą kartkę otrzymał Mason Mount.

Chelsea prowadzi różnicą dwóch bramek, jest już w zasadzie pewna gry w finale, ale nie ma w jej szeregach elementu rozluźnienia. Przed momentem na środku boiska aż trzech zawodników w niebieskich koszulkach agresywnie atakowało Hazarda.

Gol! Strzelił Mason Mount. Asystował mu Christian Pulisić.

Chyba jest już po wszystkim. Strata Realu na własnej połowie, Kante zagrał do Pulisicia, ten długo zwlekał z decyzją, ale wreszcie wystawił piłkę do Mounta, który z bliska podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Wreszcie przyspieszyli przyjezdni, jednak w końcowej fazie akcji zawiodło dośrodkowanie Nacho i grę od własnej bramki wznowi Mendy.

Dośrodkowanie Nacho, ale Rudiger wygrał pojedynek powietrzny z Militao.

Gospodarze jednak groźnie kontratakują. Kante zagrał do Pulisicia, ale ten nieczysto trafił w piłkę z ostrego kąta i oddał niecelny strzał.

Chelsea broni się całym zespołem na własnej połowie i Real ma olbrzymie problemy, by wykreować jakąkolwiek sytuację.

Nieprawdopodobne, jakich sytuacji nie wykorzystują gospodarze. Pulisić urwał się z prawej strony Ramosowi, zagrał płasko wzdłuż pola karnego, ale żaden z partnerów nie zdołał trącić piłki i skierować jej do bramki.

Real Madryt. Schodzi: Casemiro. Wchodzi: Rodrygo Goes.

Wyborne dośrodkowanie Mounta z rzutu rożnego, po którym minimalnie spudłował Thiago Silva!

Pulisić z kolejnym rajdem prawą flanką. Amerykanin wywalczył rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Toni Kroos.

Akcja Pulisicia, łatwo minięty Casemiro, ale piłkę po dośrodkowaniu pewnie łapie Courtois.

Chelsea umiejętnie zarządza tym meczem. Gospodarze wiedzą kiedy zwolnić, kiedy przyspieszyć, kiedy ruszyć do pressingu. Real jest zmuszony do dłuższych podań w stronę Benzemy, co nie przynosi żadnych efektów.

Co za kontratak w wykonaniu Chelsea! Rozprowadził wszystko Werner, wreszcie podał na lewą stronę do Kante, ale ten nie był w stanie pokonać Courtois. Ofiarnym wślizgiem uratował całą sytuację Valverde.

Seria stałych fragmentów gry dla Realu. Przycisnęli goście.

Strzał Hazarda z ostrego kąta, ale nie dał się zaskoczyć przy bliższym słupku Mendy!

Real Madryt. Schodzi: Ferland Mendy. Wchodzi: Fede Valverde.

Żółtą kartkę otrzymał Nacho.

Vinicius po raz pierwszy dziś ograł Chilwella na prawej stronie, ale dośrodkował niedokładnie.

Courtois kolejny raz ratuje Real! Znakomite długie podanie w kierunku Havertza, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Belgiem, ale nie dał rady go pokonać!

Centra Casemiro w pole karne, ale pewnie na przedpolu spisał się Mendy.

Znakomite podanie Kroosa w kierunku Casemiro, ale świetną interwencją popisał się Rudiger.

Chelsea wydaje się mieć ten mecz pod kontrolą. Real nie jest w stanie zagrozić bramce gospodarzy.

Militao uderzony w twarz Chilwella, ale sędzia uznał, że było to przypadkowe zagranie i nie pokazał kartki obrońcy Chelsea.

A tymczasem po kolejnej dziś ładnej akcji Chelsea w doskonałej sytuacji znalazł się Mount, ale uderzył nad poprzeczką! To mogło, a nawet powinno być 2:0.

Trener Zinedine Zidane widzi, że coś nie gra w dzisiejszym meczu. Na rozgrzewkę ruszyli więc Fede Valverde i Marco Asensio.

Po dośrodkowaniu Chilwella z rzutu wolnego nad poprzeczką główkował Thiago Silva.

Nie jest to dobry mecz Viniciusa. Sam łatwo traci piłki, a poza tym non stop fauluje. Z minuty na minutę Brazylijczyk wydaje się być coraz bardziej poirytowany.

Real w posiadaniu piłki, ale tylko na własnej połowie. Gdy trzeba przekroczyć linię środkową... pojawiają się problemy. Chelsea momentalnie doskakuje.

Poprzeczka ratuje Real po strzale głową Havertza! A kapitalnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Azpilicueta.

Początek drugiej połowy. Obie drużyny bez zmian w składzie.

Piłkarze wracają na boisko.

Na razie to gospodarze mają powody do zadowolenia

A jednak nie będzie nawet rzutu rożnego. Sędzia zakończył bowiem pierwszą połowę. Niezłe spotkanie w Londynie i - jak na razie - bliżej finału Ligi Mistrzów są piłkarze Chelsea, którzy prowadzą z Realem po golu Timo Wernera.

I jeszcze jedna kontra gospodarzy, ale Ramos powstrzymał Havertza w polu karnym. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

Kolejna strata Realu, Mount dynamicznie wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Z dobitką nie zdążył natomiast Werner.

Militao chciał dłuższym podaniem uruchomić na skrzydle Viniciusa, ale zagrał niedokładnie. Real łapie się wszystkich środków, by jak najszybciej przetransportować piłkę na połowę rywala.

Cierpliwie gra Chelsea, co irytuje piłkarzy z Madrytu, którzy uciekają się do niepotrzebnych fauli.

Strata Realu, Chelsea mogła wyjść z kontratakiem, ale popsuł to Werner. Po chwili Modrić efektownym zagraniem ominął pressing Chelsea.

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Christensen. Tym razem bardzo ostro zaatakowany został Mendy.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Ramos. Za... odepchnięcie Azpilicuety w polu karnym Chelsea. Niepotrzebne zachowanie Hiszpana.

To powinno być wyrównanie! Znakomite dośrodkowanie Modricia z lewej strony, urwał się w polu karnym Benzema, ale po raz kolejny jego strzał efektownie obronił Mendy!

Chelsea spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, jakby zapraszając rywali do podejścia nieco wyżej.

Bardzo nieudane dośrodkowanie Militao. Stojący w polu karnym Benzema jedynie machnął ręką.

Real chciałby natychmiast odpowiedzieć, ale gospodarze bronią wręcz perfekcyjnie i przerywają większość akcji.

W kontekście dwumeczu ten gol niewiele jednak zmienia. Jedna bramka gości i będziemy mieć dogrywkę.

Gol! Strzelił Timo Werner.

Piękna akcja gospodarzy! Havertz przelobował Courtois, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Na szczęście ekipy z Londynu futbolówka odbiła się tak, że stojący tuż przed bramką Werner musiał tylko dopełnić formalności.

Ależ teraz pograli goście! Benzema strzelał z osiemnastu metrów, ale kapitalną interwencją popisał się Mendy!

Sporo gry w środkowej strefie boiska. Akcje rzadko przenoszą się w okolice jednego lub drugiego pola karnego.

Benzema upadł w polu karnym po kontakcie z Azpilicuetą, ale wydaje się, że nie ma mowy o przewinieniu.

Modrić przedzierał się prawą stroną, wreszcie pokusił się o dośrodkowanie, ale w polu karnym nie było żadnego z partnerów. Chelsea wybija piłkę.

Bardzo mało miejsca mają piłkarze w tym meczu. W zasadzie każde przyjęcie piłki skutkuje stratą. Trzeba grać na jeden kontakt, by cokolwiek wskórać.

Piłka w siatce Realu po strzale Wernera, ale Niemiec był na pozycji spalonej w momencie podania. Bramka nie będzie uznana!

Kopia sytuacji sprzed paru minut, ale tym razem strzelał z dystansu Modrić, a nie Kroos. Efekt był jednak taki sam - uderzenie w środek bramki.

Kwadrans gry za nami. Intensywne piętnaście minut w Londynie, choć sytuacji podbramkowych, jak na razie, brakuje.

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho. Kolejny raz faulowany był Hazard.

Dośrodkowanie Chilwella na dalszy słupek, ale oddalają zagrożenie goście.

Po faulu Casemiro Chelsea będzie mieć rzut wolny z bocznego sektora. Niezła okazja dla gospodarzy.

W odpowiedzi potężnie huknął z jeszcze dalszej odległości Rudiger, ale świetnie w bramce Realu spisał się Courtois.

Pierwszy celny strzał Realu w tym meczu, ale bez problemów interweniował Mendy. Kroos miał sporo miejsca trzydzieści metrów od bramki, jednak uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza Chelsea.

Po stracie Viniciusa przed własnym polem karnym z akcją ruszył Werner, ale znakomicie w defensywie zachował się Ramos, nie pozwalając absolutnie na nic napastnikowi Chelsea.

Hiszpan się pozbierał i gra została wznowiona.

Ależ teraz krzyknął Nacho. Bardzo ostro potraktował go Havertz.

Real w posiadaniu piłki, ale na razie niewiele z tego wynika. Gospodarze dobrze się bronią.

Kante bezpardonowo faulował Kroosa przy linii bocznej. Nie ma odpuszczania. Piłkarze obu drużyn doskonale zdają sobie sprawę o co toczy się gra.

Chelsea przejęła piłkę, ale nie rzuca wszystkich sił do przodu. Gospodarze umiejętnie czekają. Oni wiedzą, że nie muszą dziś strzelić gola. Do awansu do finału wystarcza im bezbramkowy remis.

Od razu bardzo wysoki i agresywny pressing zespołu Chelsea.

Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!

Real zagra dziś na biało, Chelsea oczywiście w niebieskich strojach.

Hymn Ligi Mistrzów.

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

Kto dołączy do Manchesteru City w finale?

Wczoraj do finału awansował zespół Manchesteru City. Kto do niego dołączy?

Skład Realu:

Skład Chelsea:

Gospodarzom wystarczy bezbramkowy remis, by awansować do finału. Real natomiast musi strzelić przynajmniej jednego gola, jeśli myśli o rywalizacji z Manchesterem City.

O godz. 21 rozpocznie się drugi półfinał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Chelsea FC zagra na Stamford Brigde z Realem Madryt. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1.