Górnik Zabrze
30' Szymon Matuszek 38' Igor Angulo 46' Igor Angulo 61' Kamil Zapolnik 90+1' Daniel Liszka
KGHM Zagłębie Lubin
11' Jakub Tosik 28' Sasa Balić 45+1' Sasa Balić
2:0

Koniec. Górnik pokonał Zagłębie 2:0. W Lubinie zapowiada się gorący czas.

Kontra Górnika 5 na 2 zakończona pudłem Ambrosiewicza!

Mogło być 2:1! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał z bliska odbił instynktownie Loska! Uderzał Tuszyński.

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Liszka.

Jeszcze 3 minuty meczu przed nami.

Angulo doszedł do piłki, strzał z siedmiu metrów był niecelny.

Szybka akcja Górnika zakończona mocnym uderzeniem Wolsztyńskiego. Tuż obok słupka.

Wszystko w meczu już dawno ustalone. Zagłębie nic nie jest w stanie zdziałać. Co najwyżej Górnik może podwyższyć prowadzenie.

Płaski strzał Żurkowskiego z ok. 30 metrów. Piłka o centymetry minęła słupek.

Matras w pole karne do Pakulskiego, ten jednak spalił się psychicznie i uderzył w rywala.

Zagłębie w końcu pod bramką Górnika. Zabrakło po raz kolejny uderzenia.

Mecz obserwuje 7241 kibiców. Spadła frekwencja na stadionie w Zabrzu.

Po rzucie rożnym strzał jednego z zabrzan zdołał obronić Hładun.

Górnik kontroluje mecz, Zagłębie ma już tylko 20 minut na przywrócenie sobie nadziei na dobry wynik w Zabrzu.

Bliżej kolejnego gola jest Górnik. Zagłębie zaczyna w tyłach podejmować ryzyko, ale przełożenia na sytuacje pod bramką Loski to nie ma.

Górnik Zabrze. Schodzi: Łukasz Wolsztyński. Wchodzi: Rafał Wolsztyński. Suchar dnia! Wchodzi człowiek z... lustrem.

Kontra Górnika. Wolsztyński przed niemal pustą bramkę do Angulo, Hiszpań jednak nie trafił w bramkę! Piłkę atakował wślizgiem.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kamil Zapolnik.

Zagłębie bezradne, Zagłębie niemrawe, Zagłębie nie potrafi przejść linii środkowej.

Strzał Żurkowskiego, piłka jednak minęła cel.

Ponownie uderzał Angulo, niemal z tego samego miejsca. I znowu Hładun obronił.

Płaski strzał Angulo, Hładun zdołał zatrzymać piłkę! Mogło być 3:0!

Pawłowski powinien otrzymać kartkę za faul taktyczny. Sędzia nie zareagował.

Z dystansu groźnie uderzył Starzyński, Loska zdołał odbić piłkę.

Nic nie potrafi zdziałać Zagłębie. Lubinianie operują piłką, ale głównie na własnej połowie.

Pakulski zderzył się z Matuszkiem. Obaj leżeli przez moment na murawie.

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Jesus Jimenez. Już po emocjach. Jimenez dograł w pole karne do Angulo, a ten w 32 sekundzie 2. połowy na 2:0. Zagłębie będzie w stanie się podnieść?

Wracamy do meczu. Zagłębie w bardzo trudnej sytuacji. Czy to ostatnia połowa Mariusza Lewandowskiego na lubińskiej ławce?

Zagłębie. Schodzi: Damjan Bohar. Wchodzi: Damian Oko. To spore zaskoczenie. Jedyny zawodnik Zagłębia, który starał się grać.

W przerwie Jakub Tosik przyznał, że mógł faulować Zapolnika. Jednak był to tzw. miękki faul.

Przerwa. Górnik prowadzi po kontrowersyjnym rzucie karnym. Goście grają w osłabieniu po... kontrowersyjnej czerwonej kartce.

Strzał Bohara z pola karnego odbił Loska.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Sasa Balić. Lubinianie postanowili sami się zaorać. Czy to jednak był faul na kartkę?

Tymczasem sędzia doliczył 3 minuty.

Hmm... zmiana chwilę przed przerwą. Pan trener Lewandowski ma gest. Tosik sporo zawalił, ale do końca 1. połowy mógł dograć.

Nie potrafi odpowiedzieć zabrzanom Zagłębie. To nie jest dobry występ gości.

Gol! Strzelił Igor Angulo. Hładun wyczuł intencje Angulo, ale nie był w stanie odbić uderzenia. 1:0!

Czy tam był faul? Sytuacja wątpliwa, arbiter czegoś nasłuchuje.

Rzut karny dla Górnika! Tosik przewrócił w polu karnym Zapolnika!

Ależ nudy na boisku w Zabrzu. Piłkarze starają się, ale im nie wychodzi.

Żółtą kartkę za agresywną grę otrzymał Szymon Matuszek.

Księgowa PZPN już się cieszy. Zadymiony stadion w Zabrzu, gra przerwana. Będą kary. W trudnej sytuacji finansowej Górnika to spore obciążenie budżetu.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić. Balić nadepnął na stopę Wolsztyńskiego.

Loska wychodził do piłki i zderzył się z Michalskim. Zagłębie nie skorzystało z prezentu z okazji 28 października.

Coraz gorzej to wygląda. Kopanina w środku pola. Nie tego oczekujemy po Lotto Ekstraklasie.

Piłkarze sporo biegają, ale jedynie w środku pola. Gra na moment ożywiła się pod bramkami, teraz już jednak wszystko wróciło do normy.

Wolsztyński do Angulo, ten z dość trudnej pozycji uderzył z tzw. dużego palca. Metr obok bramki.

Już jesteśmy po drugiej stronie boiska, dogranie na piąty metr, strzał Bohara wybił Loska!

Po dograniu z rogu wprost w ręce bramkarza główkował z sześciu metrów Bochniewicz.

Uderzenie Zapolnika leciało na aut bramkowy, jednak Hładun odbił piłkę i będzie rzut rożny.

Górnik trochę aktywniejszy. Wszystko kończy się jednak tylko na wrzutkach w pole karne, z którymi radzą sobie obrońcy Zagłębia.

Ups, "Plebania" już nie jest emitowana.

Pierwsze minuty zapowiadały, że mecz będzie ciekawszy. Jak na razie wieje nudą. Ciekawiej jest w "Klanie", "Plebanii", "Pierwszej miłości".

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Tosik. To już upomnienie nr 8 obrońcy.

Zapolnik chciał prostopadle dogrywać do Angulo, ale obrońca Zagłębia przeciął podanie. Mogło być groźnie.

Pierwsze sekundy dość żwawe. Widać, że piłkarze będą chcieli atakować. Będzie się działo!

Gramy!

Mecz poprowadzi Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Kto wygra mecz?

W Górniku Zabrze coraz bardziej nerwowo. Zespół zamyka tabelę Lotto Ekstraklasy. Niedzielny rywal Zagłębie Lubin plasuje się na 9. pozycji.