Rio: Czwarty dzień igrzysk - zobaczcie, co przespaliście

Czwartego dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Polska nie powiększyła swojego medalowego dobytku. Biało-Czerwoni startowali ze zmiennym szczęściem.

Aneta Szypnicka-Staniec

Reprezentacja Polski po wielkim thrillerze pokonała Iran w swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich. Mistrzowie świata wygrali z podopiecznymi Raula Lozano 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16).

Biało-Czerwoni prowadzili 2:0 i mieli szansę na zakończenie pojedynku już w trzech setach. Trzecia partia była jednak niezwykle wyrównana, a po jej dobrej końcówce Irańczycy przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo. Ich łupem padł także czwarty set, więc o wygranej musiał zdecydować tie-brak.

W ostatnim secie było niezwykle nerwowo, ale na szczęście Polacy wygrali go na przewagi do 16. Po ostatnim gwizdku sędziego pod siatką doszło do spięcia obu zespołów. Irańczycy nie wygrali dotąd meczu w Rio, gracze Antigi mają na swoim koncie już dwa triumfy. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w czwartek.