Rewelacyjny dzień Polaków w Rio! Już wyrównali osiągnięcie z Pekinu

To był jeden z najlepszych dni Biało-Czerwonych na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro! Polacy zdobyli aż sześć medali, w tym jeden złoty. Nasi reprezentanci już wyrównali osiągnięcie z Pekinu.

Patryk Kurkowski

Kamila Kubas - brąz

Niemałym sukcesem dla naszej reprezentantki był już sam awans na igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro. W Brazylii Polka była w świetnej formie, co potwierdziła w wyścigu finałowym kajakarek w klasie KL1 na dystansie 200 metrów.

Kubas zajęła w nim trzecią lokatę, przegrywając tylko z Brytyjką Jeanette Chippington i Niemką Ediną Muller. Te dwie zawodniczki były poza zasięgiem reszty uczestniczek wyścigu medalowego. Dość powiedzieć, że jako jedyne zdołały pokonać 200 metrów w czasie poniżej minuty. Chippington, która zdobyła złoto, wyprzedziła Polkę o blisko 1,5 sekundy.

Czy Polacy poprawią w Rio wynik z Londynu (36 medali)?