Rio: trzeci dzień igrzysk - zobacz, co przespałeś

Piotr Szarwark

Kolejne bardzo przekonujące zwycięstwo odnieśli koszykarze Stanów Zjednoczonych, którzy są murowanymi faworytami do zdobycia złotego medalu. Tym razem ofiarą gwiazd z NBA padła ekipa Wenezueli, która tylko przez pierwszą kwartę walczyła bardzo dzielnie i po 10 minutach remisowała 18:18.

Dalsza część pojedynku przebiegała już wyłącznie pod dyktando podopiecznych Mike'a Krzyżewskiego, którzy w ciągu zaledwie 30 minut zdołali zbudować olbrzymią, bo aż 44-punktową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 113:69.

20 punktów dla zwycięzców zdobył Paul George, 17 oczek dołożył Jimmy Butler, a 16 Kevin Durant.