Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Liga Narodów zakończona. Oceny siatkarzy po fazie grupowej

Faza grupowa Ligi Narodów dobiegła już końca. Polska prowadzona przez trenera Nikolę Grbicia zajęła w nich drugie miejsce, tuż za Włochami. Zobacz, jak oceniliśmy polskich siatkarzy.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Marcin Janusz

Rozgrywający

Marcin Janusz - 4,5
Jan Firlej - 3,5
Grzegorz Łomacz - 4
Łukasz Kozub - bez oceny

Oceny zaczynamy od reżysera naszej gry, a ta zwykle wyglądała całkiem dobrze. Janusz nie zawsze miał możliwość gry tak, jakby tego chciał. Wynikało to z niezadowalającego poziomu przyjęcia w naszym zespole. Mimo tego w wielu meczach mógł się podobać.

Cieszyć musi nas, że udało się znaleźć porozumienie z Bartoszem Kurkiem. W meczu z Brazylią wyglądało to fatalnie, ale ze spotkania na spotkanie na tę współpracę patrzyliśmy z dużym uśmiechem. Nie boi się kombinować, nie zawsze szuka sztampowego grania. Są pipe'y, jest gra środkiem i z reguły dobrze zbilansowany atak. Dobry start w pierwszej szóstce. 

Firlej podobnie, jak Janusz został wrzucony na bardzo głęboką wodę i dosyć szybko musiał nauczyć się pływać. W naszej pamięci z pewnością musi być wygrany mecz z Francją, gdzie Janek był reżyserem naszej doskonałej w wielu fragmentach gry. 

Wystąpił łącznie w ośmiu na 12 możliwych spotkań, czyli pewnie więcej niż mógł się początkowo spodziewać. Wyglądał całkiem dobrze, gdy grał od początku, problemy pojawiały się na podwójnych zmianach. W meczu z Iranem wszedł i trzy razy z rzędu wrzucił Bednorza w siatkę. Jest nad czym pracować, ale potencjał widać gołym okiem.

Występy Grzegorza Łomacza był takie, do jakich zdążył nas przyzwyczaić przez lata. Nie zrobił nic nadzwyczajnego, ale też zbyt mocno nie zawiódł niczyich oczekiwań. Zagrał dobrze, ale bez szału. To raczej wystarczy na to, żeby pojechać do Bolonii, jako zmiennik Janusza. 

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - znakomicie

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Polska wygra Ligę Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (5)