Passa przerwana. Oceniamy Polki po porażce z Dominikaną na MŚ siatkarek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Agnieszka Korneluk
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Agnieszka Korneluk

Reprezentacja Polski przegrała pierwsze spotkanie na MŚ siatkarek. Biało-Czerwone były w stanie ugrać zaledwie jednego seta w starciu z Dominikaną (1:3). Sprawdź, jak oceniliśmy nasze siatkarki za tą porażkę.

Rozgrywające:

Joanna Wołosz - 3,5* Katarzyna Wenerska - bez oceny

W pierwszym secie trudno było przyczepić się do dyspozycji Wołosz, która starała się schodzić nisko i czekać jak najdłużej z wystawą, aby zmylić rywalki. W kolejnych partiach nie było już tak kolorowo. Było to zdecydowanie jej najsłabsze spotkanie na tym turnieju. W każdej odsłonie meczu na boisku zameldowała się Wenerska, ale grała zbyt krótko, aby ją ocenić.

* - oceny w skali 1-6

Atakujące:

Magdalena Stysiak - 4 Monika Gałkowska - bez oceny

To głównie dzięki reprezentacja Polski była w stanie walczyć o zwycięstwo w każdym secie. W meczu zdobyła 22 punkty i atakowała ze skutecznością 46 proc. Gorzej funkcjonował u niej blok, ponieważ tylko raz zapunktowała w tym aspekcie. Biorąc pod uwagę poprzednie spotkania, to zdecydowany spadek. Zbyt krótko zaprezentowała się Gałkowska.

Środkowe:

Agnieszka Korneluk - 4 Kamila Witkowska - 3 Klaudia Alagierska-Szczepaniak - 4

Korneluk przyzwyczaiła nas do dobrej gry i w tym spotkaniu dała z siebie wszystko. Była trzecią najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole, atakowała na 67 proc. Ponadto trzy "oczka" dołożyła blokiem.

Nie najlepiej zaprezentowała się tym razem Witkowska. Skończyła ona zaledwie jedną z czterech otrzymanych piłek. Nie dołożyła również nic blokiem ani zagrywką. Dobrą zmianę dała Alagierska-Szczepaniak, która atakowała ze 100 proc. skutecznością! Przyniosło jej to sześć punktów.

Przyjmujące:

Zuzanna Górecka - 3,5 Olivia Różański - 3,5 Monika Fedusio - bez oceny

50 proc. pozytywnego przyjęcia i zero błędów w tym elemencie zasługuje na pochwałę. Gorzej jednak Górecka prezentowała się w ataku, gdzie skończyła 6 z 21 otrzymanych piłek. Dwa "oczka" dołożyła do tego blokiem.

W ataku nie błyszczała również Różański, która z seta na set grała coraz słabiej. Początek był bardzo obiecujący, jednak całokształt wygląda inaczej. Zdobyła co prawda 15 punktów, ale atakowała z 36 proc. skutecznością. Cztery razy popełniła błąd w tym elemencie, a trzykrotnie została zablokowana. W przyjęciu również nie było najlepiej. Do tego jednak dwa razy zatrzymała przeciwniczki, a także posłała jednego asa.

Libero:

Maria Stenzel - 3,5

Nie był to najlepszy mecz naszej libero. Miała ona pełne ręce roboty w przyjęciu, bowiem posłano w nią 36 zagrywek. Dwukrotnie popełniła błąd, ale w pozostałych przypadków nie było najgorzej. W defensywie jednak brakowało tego, co pokazywała m.in w starciu z Tajlandią.