Liga Narodów. Polski zespół na drugim miejscu, ale indywidualnie daleko w tyle. Poza jednym wyjątkiem

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Ranking najczęściej blokujących turnieju

W bloku podczas tegorocznego turnieju królował serbski kolektyw, na którego czele stanął doświadczony środkowy Marko Podrascanin. Serb zanotował aż 44 bezpośrednie bloki, a także 51 wybloków. Drugi, Petar Krsmanović, zdobył 32 punkty powstrzymując ofensywę rywala, a do tego 52 razy wyblokował atak czym dał okazję do kontry. Trzecie miejsce wywalczył Seyed Mohammad Mousavi Eraghi z dorobkiem 30 bloków.

Finałowy duet Polaków znalazł się w pierwszej dwudziestce zestawienia. Mateusz Bieniek zajął 13. pozycję z 22 blokami na koncie i 46 wyblokami, a Piotr Nowakowski z jednym blokiem mniej na 17. miejscu. Trzeci olimpijski środkowy - Jakub Kochanowski został sklasyfikowany na 58. pozycji z 12 punktami blokiem. Minimalnie wyprzedzili go o jeden blok więcej Karol Kłos, Łukasz Kaczmarek i Bartosz Kurek.