Bywalczyni w elicie - historia występów Agnieszki Radwańskiej w Mistrzostwach WTA

Kacper Kowalczyk

Niewykorzystana szansa (Singapur, 2014)

Pomimo braku oszałamiających rezultatów w drugiej połowie sezonu, Radwańska wraz z trzema innymi tenisistkami mogła bukować bilet do Singapuru już na początku października.

Ponownie los przydzielił Polce Kvitovą, a do tego Woźniacką i Szarapową. Znów przyszło jej rozpoczynać zmagania przeciwko Czeszce, tym razem udanie. Morale w drużynie krakowianki spadło po pojedynku z Dunką, a przed ostatnią kolejką sprawa awansu nieco się skomplikowała.

Aby zachować choć minimalne szanse na fazę pucharową Radwańska potrzebowała wygrać przynajmniej jednego seta z Szarapową, do czego za wszelką cenę nie mogła i nie chciała dopuścić Rosjanka. Po zwycięstwie 7:5 w I secie, w drugiej odsłonie tenisistka z Niagania prowadziła już 5:1 i miała aż trzy piłki meczowe.

Wówczas do walki przebudziła się Polka. Wybroniła się przed porażką, doprowadziła do remisu, na moment wyszła nawet na prowadzenie 6:5. W tie-breaku zdobyła upragnionego seta, a podrażnionej Szarapowej pozostało tylko gładko wygrać ostatnią odsłonę. Radwańska musiała jednak liczyć na pomoc przyjaciółki, która zresztą nadeszła. Woźniacka wygrała z Kvitovą i wspólnie z krakowianką znalazła się w półfinale.

Ponadto, Polce przyszło mierzyć się w fazie pucharowej nie z Williams, a z Simoną Halep, która niespodziewanie wygrała drugą grupę. Rumunka poradziła sobie z Radwańską równie łatwo jak z Amerykanką i w godzinę odebrała jej wszelkie złudzenia.