Żużel. Mistrz Szwecji sięga po kolejnego Polaka. To wychowanek Włókniarza

Mateusz Świdnicki w sezonie 2023 stawia na zmiany. Nowy klub będzie miał ten utalentowany senior nie tylko w Polsce, ale również i w Szwecji, gdzie związał z Eskilstuna Smederną, czyli mistrzem kraju.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mateusz Świdnicki WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki
Mateusz Świdnicki już w tym sezonie mógł zadebiutować w Bauhaus-Ligan, bo miał kontrakt w Dackarnie Malilla, jednak duża intensywność startów w kraju sprawiła, że do Szwecji nie było mu dane wyruszyć, a później działacze zdecydowali się rozwiązać z nim umowę.

W kolejnym sezonie spróbuje wyzwań w ekipie Eskilstuna Smederny. Będzie tam się ścigał u boku m.in. Kacpra Woryny, czy Patryka Wojdyło.

- Mateusz to utalentowany zawodnik, który naszym zdaniem może wyrosnąć na mocne ogniwo. Ma korzystną średnią, dzięki której mieści się w różnych miejscach i jest bardzo odpowiedni do wielu konfiguracji. Fajnie będzie zobaczyć, jak się będzie u nas rozwijał. To może być zaskoczenie dla wielu kibiców - powiedział Jerker Eriksson w rozmowie z klubowymi mediami.

Nowym zawodnikiem pochwaliło się również Vastervik Speedway. Z Bartoszem Smektałą i Tai'em Woffindenem wystartuje również m.in. David Bellego. - Obserwowałem Davida przez ostatnie lata i wiem, że jest bardzo zdolnym zawodnikiem, który do wszystkiego podchodzi bardzo profesjonalnie. Ma już kilka lat jazdy w Szwecji, więc zna te tory i wierzę, że uda nam się doprowadzić z Davidem do wielu sukcesów - powiedział z kolei menadżer Vastervik, Morgan Andersson.

Czytaj także: Po rocznej przerwie wrócił do żużla i wskoczył na podium mistrzostw kraju. Jest gotów, by jeździć w Polsce Zdolny junior do wzięcia. "Jestem całkowicie wolny, jak ptak na niebie" ZOBACZ Jak rosyjscy żużlowcy otrzymają polskie licencje? Wyjaśniamy krok po kroku


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×