Żużel. Tak minął tydzień. Bijatyka Holdera z Tungate'em i wpadka dopingowa Jonassona

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Musiał / Na zdjęciu: sytuacja po wyścigu w Brisbane
WP SportoweFakty / Marcin Musiał / Na zdjęciu: sytuacja po wyścigu w Brisbane
zdjęcie autora artykułu

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

[b]

Poniedziałek[/b]

O świętach Bożego Narodzenia w Ukrainie w rozmowie z WP SportoweFakty opowiedział Siergiej Gołownia. - Choć tegoroczne święta są znacznie smutniejsze, to jednak w sklepach wciąż czuć było wyjątkową atmosferę, a ludzie starali się spędzić ten czas w gronie rodziny - mówił nam (więcej TUTAJ).

Swoimi typami na sezon 2023 w PGE Ekstralidze podzielił się Ireneusz Maciej Zmora. Jego zdaniem duże problemy może mieć ebut.pl Stal Gorzów (więcej TUTAJ).

Bartosz Zmarzlik wyjawił, ile rocznie wydaje na sprzęt. Kwota może przyprawiać o zawrót głowy (czytaj TUTAJ).

ZOBACZ Wielka impreza i pakiet sponsorski dla klubu z PGE Ekstraligi? "Rozmowy trwają"

Wtorek

Tego dnia na WP SportoweFakty ukazał się obszerny wywiad z prezesem Texom Stali Rzeszów. Łukasz Rojek opowiedział m.in. o planach klubu oraz o nadmiarowej liczbie zawodników (czytaj TUTAJ).

Na rok zawieszony został Tomas H. Jonasson. Szwed wpadł na kontroli antydopingowej w Szwecji po jednym ze spotkań. W jego organizmie wykryto metylofenidat i deksamfetaminę (więcej TUTAJ).

Adrian Miedziński otwarcie mówi o powrocie na tor. 37-latek obecnie normalnie trenuje i przygotowuje się do sezonu (więcej TUTAJ).

Nowego pracodawcę znalazł Sławomir Drabik. Były zawodnik w nowym sezonie będzie wspierać szkółkę żużlową Betard Sparty Wrocław (więcej TUTAJ).

Ostatni sezon Tomas H. Jonasson spędził w drugoligowej Polonii Piła. Teraz czeka go roczna przerwa w startach
Ostatni sezon Tomas H. Jonasson spędził w drugoligowej Polonii Piła. Teraz czeka go roczna przerwa w startach

Środa

11 stycznia 1992 roku zginął Edward Jancarz. - Już w trakcie gali przy stolikach zaczęła krążyć wiadomość, że w domu Jancarza stało się coś złego, ale wtedy nikt nie przypuszczał, że skutki okażą się tak fatalne - mówił nam Stanisław Chomski (więcej TUTAJ).

Podczas IM Australii doszło do bijatyki pomiędzy Jackem Holderem a Rohanem Tungate'em. Nagranie z tego zdarzenia możesz obejrzeć TUTAJ.

- Nie interesuje mnie, co Maksym Drabik robi w czasie wolnym, jak się wypowiada, czy ubiera. Gdy jednak zakłada kevlar swojej drużyny, bezwzględnie musi się podporządkować interesowi klubu - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Jacek Frątczak, który odniósł się do zachowania Maksyma Drabika w trakcie jednego ze spotkań ligowych (więcej TUTAJ).

Red Bull zakończył współpracę z Emilem Sajfutdinowem. Nie jest to dobra informacja zawodnika, który wraca do ścigania na żużlu po roku zawieszenia (więcej TUTAJ).

Czwartek

Leszek Tillinger doradził Abramczyk Polonii transfer. Były prezes bydgoskiego klubu wskazał dwa nazwiska, którymi działacze powinni się zainteresować (czytaj TUTAJ).

Prezes PZM Michał Sikora nie należy do ulubieńców ministra sportu Kamila Bortniczuka. Cierpi także na tym środowisko żużlowe, które w ostatnim tygodniu mogło czuć się zepchnięte na boczny tor przez obecny rząd (więcej TUTAJ).

Choć od zakończenia żużlowego sezonu mija właśnie czwarty miesiąc, to nie wszystkie kluby rozliczyły się jeszcze ze swoimi zawodnikami. Coraz więcej zawodników bije na alarm i coraz mocniej dopomina się o zaległe pieniądze. Mówił o tym Krzysztof Cegielski w rozmowie z WP SportoweFakty (czytaj TUTAJ).

Piątek

Tym razem kolejność w PGE Ekstralidze wytypował Jacek Frątczak. Zdaniem byłego menedżera ZOOleszcz GKM Grudziądz odjedzie najlepszy sezon od lat (więcej TUTAJ).

Organizatorzy turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie mogą mieć problem z zapełnieniem trybun. Na ten moment sprzedało się jedynie 28 tysięcy biletów, co w porównaniu z ubiegłymi latami, jest wynikiem słabym (więcej TUTAJ).

Władze Fogo Unii Leszno przegrały ostatnio sprawę przed Komisją Licencyjną, a to może być zapowiedź kolejnej batalii z władzami PGE Ekstraligi. Konieczna będzie modernizacja obiektu (więcej TUTAJ).

Sobota

Chris Louis wspomina pamiętny wypadek z Częstochowy. - Było kilka osób, które pomogły mi wnieść sprawę do sądu po wypadku w Częstochowie, jednak wszystko zdarzyło się w Polsce jeszcze przed tym, jak ten kraj znalazł się w Unii Europejskiej i wszystko było trudne - mówił były zawodnik (więcej TUTAJ).

Żaden inny polski trener nie zna tak dobrze Tomasa H. Jonassona, jak Stanisław Chomski. Obecny szkoleniowiec ebut.pl Stali Gorzów w rozmowie z WP SportoweFakty opowiedział nieco o szwedzkim zawodniku (więcej TUTAJ).

Stal Gorzów wystąpiła z wnioskiem do prokuratury. - Wystąpiliśmy do prokuratury z wnioskiem o nabycie atrybutu pokrzywdzonego, ale to o niczym nie przesądza, bo zarzuty, które są postawione, są na razie tylko zarzutami, ale chcemy mieć pełen obraz na sytuację - mówił Waldemar Sadowski (więcej TUTAJ).

Niedziela

Wiemy, w którym klubie będzie jeździł Wadim Tarasienko, gdy tylko otrzyma polskie obywatelstwo. Zawodnik podpisał z jednym z klubów specjalne porozumienie. Sprawdź TUTAJ, o którą drużynę chodzi.

Trwa spór o transfer jednego zawodnika. Witold Skrzydlewski wbił szpilę Krzysztofowi Mrozkowi (więcej TUTAJ).

Bartosz Zmarzlik wyznał, że przygotowanie do startów w jednym sezonie kosztuje go blisko dwa miliony złotych. Na co dokładnie trzykrotny indywidualny mistrz świata przeznacza tyle pieniędzy? Sprawdź TUTAJ.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Tomas H. Jonasson zdoła się odbudować?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Tomek z Bamy
16.01.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
"Nowego pracodawcę znalazł Sławomir Drabik. Były zawodnik w nowym sezonie będzie wspierać szkółkę żużlową Betard Sparty Wrocław". Ciekawe czy Slammer bedzie wspolpracowal z Wojtkiem K Czytaj całość