Kokpit Kibice

Enea Ekstraliga - giełda transferowa, notowanie drugie

Rada Nadzorcza Speedway Ekstraligi ustaliła, że górny KSM w sezonie 2013 będzie wynosił 40 punktów. Ta decyzja spowodowała, że część klubów musiała zmienić swoje plany transferowe.
Damian Gapiński
Damian Gapiński
Piotr Świderski ma być jedynym nabytkiem mistrzów Polski

8 listopada opublikowaliśmy pierwsze notowanie giełdy transferowej. Przypomnijmy, że kluby prowadziły wówczas rozmowy z zawodnikami w przekonaniu, że górny KSM będzie ustalony na poziomie 41 punktów. Obniżenie przez Radę Nadzorczą Speedway Ekstraligi KSM na sezon 2013 o jeden punkt spowodowało, że część klubów zmieniła swoje plany transferowe. Nie jest tajemnicą, że największym powodzeniem na liście transferowej cieszą się Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. Stąd też trudno jednoznacznie w tym momencie przyporządkować ich do jednej drużyny. Kilka klubów ma już jednak niemalże w całości wykrystalizowany skład na najbliższy sezon. Z jakimi zmianami kluby mogą przystąpić do przyszłorocznych rozgrywek?

Azoty Tauron Tarnów:
1. Janusz Kołodziej 8,98
2. Martin Vaculik 8,56
3. Maciej Janowski 7,60
4. Leon Madsen 7,45
5. Piotr Świderski 4,27
6. Kacper Gomólski 2,80
KSM drużyny: 39,66

Najważniejsza informacja dla tarnowskich kibiców jest taka, że problemy finansowe klubu można uznać jako przejściowe i nie będą one miały wpływu na kompletowanie składu na przyszły sezon. Piotrem Świderskim zainteresowane jest kilka klubów i nie jest wykluczone, że alternatywą dla niego będzie Dennis Andersson. Z kolei Kacper Gomólski ma również ofertę ze Startu Gniezno i pomiędzy mistrzem Polski, a beniaminkiem rozegra się walka o tego zawodnika.
POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (221):

Zobacz więcej komentarzy (208)