KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czy Duńczycy z PSŻ-u przyjadą na treningi przed sezonem? Mamy odpowiedź klubu

O miejsce w składzie SpecHouse PSŻ-u Poznań będzie walczyć trzech młodych Duńczyków - Matias Nielsen, Jonas Seifert-Salk oraz Benjamin Basso. Mamy odpowiedź dotyczącą tego, kiedy można ich się spodziewać w stolicy Wielkopolski.

Artur Babicz
Artur Babicz
Jonas Seifert-Salk WP SportoweFakty / Łukasz Wilk / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk
SpecHouse PSŻ Poznań ma szerokie pole manewru jeżeli chodzi o budowanie składu na mecze 2. Ligi Żużlowej. Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę miejsc oraz obowiązujące przepisy, trener Piotr Paluch będzie miał w czym wybierać.

Szczególnie interesująco zapowiada się atak trójki młodych Duńczyków na pierwszy skład poznańskiej ekipy. Chociaż obecnie wydaje się, że żaden z nich nie jest pewniakiem to wszyscy posiadają odpowiedni potencjał, który powinien zapewnić punkty na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Mówiąc o tych zawodnikach mamy na myśli Jonasa Seifert-Salka (wywiad z nim można znaleźć TUTAJ), Matiasa Nielsena (wywiad z tym zawodnikiem można znaleźć TUTAJ) oraz Benjamina Basso (materiał z tym zawodnikiem można znaleźć TUTAJ). Jak się okazuje Duńczycy dostaną okazję przed sezonem, aby pokazać swoje umiejętności na poznańskim owalu.

- Oczywiście, że do nas przyjadą - zapewniał w rozmowie z WP SportoweFakty Arkadiusz Ładziński. - Najpierw jednak musimy rozpocząć cały cykl treningowy. Nie ma sensu, aby przyjeżdżali na jeden trening. Musimy odpowiednio przygotować tor, ponieważ trzeba pamiętać, że choć pierwsze jazdy powinny być delikatne to wśród zawodników włącza się chęć jechania na maksa - podkreślił prezes SpecHouse PSŻ-u.

Wszystko więc wskazuje, że jeżeli dopiszą warunki pogodowe to do Poznania powinna przyjechać mała delegacja z Danii. To z pewnością dobre informacje dla szkoleniowca SpecHouse PSŻ-u, ponieważ będzie mógł osobiście poznać nowych zawodników oraz sprawdzić ich umiejętności na torze z innymi żużlowcami Skorpionów.

Zobacz także: PSŻ ma plan na ostatnie przygotowania
Zobacz także: Ekstraliga odda hołd Zenonowi Plechowi

ZOBACZ WIDEO Żużel. Patryk Dudek ubolewa w związku z brakiem kibiców na trybunach. "My jesteśmy dla nich, oni dla nas"
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×