Żużel. Tak minął tydzień. Skandaliczna wypowiedź Grigorija Łaguty i pierwszy sukces Bartosza Zmarzlika

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych żużlowych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Bartosz Zmarzlik na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik na prowadzeniu
Poniedziałek

Wojciech Żabiałowicz jest zdania, że klubem, który najbardziej ucierpiał na wykluczeniu Rosjan z rozgrywek ligowych w Polsce, jest For Nature Solutions Apator Toruń. - Gdy kadra jest szeroka, to nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale gdy praktycznie nie ma się zaplecza, to problem może mieć decydujące znaczenie w walce o medale - mówił w rozmowie z naszym portalem były zawodnik. Więcej TUTAJ.

Pechowo dla Oskara Hurysza zakończył się poniedziałkowy trening Moje Bermudy Stali Gorzów. Junior podczas jednego z przejazdów zanotował upadek, po którym musiał udać się na badania do szpitala. TUTAJ przeczytasz o stanie zdrowia młodego zawodnika.

Wtorek

Ostro o Zbigniewie Bońku wypowiedział się Władysław Komarnicki. Senator RP uważa, że były prezes PZPN utwierdza zakłamany obraz putinowskiej Rosji. Więcej o tym TUTAJ.

Zapadła decyzja ws. formuły wyłaniania indywidualnego mistrza Polski. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że najlepszego polskiego żużlowca wyłoni mini cykl składający się z trzech turniejów finałowych. Więcej szczegółów TUTAJ.

Platforma Canal Plus nabyła prawa telewizyjne do 2. Ligi Żużlowej. Umowa została podpisana na lata 2022-2024. W każdej kolejce transmitowane będzie jedno spotkanie. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

W rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym" Grigorij Łaguta przyznał się do oglądania rosyjskiej telewizji, w której wydarzenia na Wschodzie prezentowane są nieco inaczej. Jak? - Jest w bardzo inną stronę to wszystko pokazane. Więcej prawdy niż w Unii Europejskiej pokazują w rosyjskiej telewizji - mówił Rosjanin. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Czeka ich trudne zadanie. Kubera: Jesteśmy na to gotowi

Środa

Są duże szanse na to, że antenie TVN kibice będą mogli oglądać transmisję z majowego Grand Prix Polski w Warszawie. Władze stacji są ponoć skłonne, by w razie konieczności, 14 maja przenieść główne wydanie "Faktów" na inną godzinę. Więcej szczegółów TUTAJ.

Grigorij Łaguta poprosił działaczy Motoru Lublin o to, by ci pozwolili mu wziąć udział w przedsezonowych treningach. Odpowiedź mogła być tylko jedna. Sprawdź TUTAJ.

Z poważnymi kłopotami finansowymi boryka się Fogo Unia Leszno. W klubie zaczyna brakować pieniędzy, a rezydent Leszna - Łukasz Borowiak - zapytany przez radnego o szanse na przekazanie z budżetu miasta przynajmniej jednego miliona złotych nie potrafił odpowiedzieć na pytanie. Więcej TUTAJ.

Czwartek

Tego dnia stało się jasne, że Grand Prix w tym roku powróci na PGE Narodowy. - Cieszę się bardzo, gdyż uważam, że jest to najważniejsza, największa i najlepsza żużlowa impreza na świecie, a my - jako organizatorzy z ramienia Polskiego Związku Motorowego - jesteśmy to winni kibicom po dwóch latach przerwy - mówił nam Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. Więcej TUTAJ.
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Grand Prix wraca na PGE Narodowy Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Grand Prix wraca na PGE Narodowy

Na tor po urazie pleców wrócił Grzegorz Walasek. Doświadczony zawodnik wciąż jednak nie czuję się jeszcze pewnie na motocyklu. Całą wypowiedź zawodnika Arged Malesa Ostrów przeczytasz TUTAJ.

Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow wystosowali list do PZM. Rosjanie chcieliby bowiem przyjąć polską licencję i reprezentować Polskę. Sprawdź TUTAJ, jaka będzie odpowiedź ze strony zarządzających.

Piątek

Nowego tytularnego sponsora mają w Toruniu. Klub w rozgrywkach PGE Ekstraligi w sezonie 2022 wystartuje pod nazwą For Nature Solutions Apator Toruń. Więcej TUTAJ.

W pomoc uchodźcom z Ukrainy zaangażował się Adam Skowron, mechanik Patricka Hansena. - To, co zobaczyłem na granicy, jest tragiczne. Matki z dziećmi. Niektóre zakrwawione - mówił nam. Więcej TUTAJ.

Pierwszy zwycięstwo w sezonie 2022 odniósł już Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny indywidualny mistrz świata zwyciężył w 33. edycji Kryterium Asów w Bydgoszczy, pozostawiając za swoimi plecami m.in. Patryka Dudka i Mikkela Michelsena. Relację z tego wydarzenia przeczytasz TUTAJ.

Sobota

Marek Cieślak wskazał zawodnika, który jego zdaniem może być największym rywalem Bartosza Zmarzlika w walce o złoto w cyklu Grand Prix. Kogo doświadczony szkoleniowiec miał na myśli? Sprawdź TUTAJ.

Zachwycony postawą Bartosza Zmarzlika jest Marian Maślanka. Były prezes Włókniarza Częstochowa uważa, że zwycięstwo w Kryterium Asów nie jest dziełem przypadku. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Niewiele brakowało, a w listopadowym okienku transferowym z Cellfast Wilkami Krosno pożegnał się Vaclav Milik. Teraz poznaliśmy szczegóły rozmów zawodnika z działaczami klubu. Szczegóły TUTAJ.

W medal dla zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa wierzy Marek Cieślak. - Zespół faktycznie jeszcze miesiąc temu nie prezentował się na tle rywali zbyt dobrze, ale wykluczenie Rosjan zmieniło hierarchię i podziałało bardzo na korzyść Włókniarza - tłumaczył nam Cieślak. Więcej TUTAJ.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Bartosz Zmarzlik sięgnie w tym sezonie po złoto IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×