Żużel. Nowe twarze w Speedway Grand Prix. Najlepsi od razu stawali na podium

Mateusz Kmiecik

7. Darcy Ward (Australia), 2013 r. - 8. miejsce (106 pkt)

Listę najlepszych debiutujących jako stali uczestnicy GP otwiera Darcy Ward. Co prawda Australijczyk miał okazję już wcześniej wystąpić w jednej z rund Grand Prix w 2011 roku w Toruniu. Zdobył wtedy 15 punktów i stanął na trzecim stopniu podium. W 2013 roku otrzymał już stałą dziką kartę, uprawniająca go do startów w całym cyklu. W tym sezonie zdołał także wygrać swoją jedyną rundę w karierze. 29 czerwca zwyciężył w Grand Prix Danii w Kopenhadze.

Ostatecznie Indywidualne Mistrzostwa Świata zakończył na 8. miejscu, gromadząc na swoim koncie 106 pkt. Wynik mógłby być lepszy, gdyby nie kontuzja podczas Grand Prix w Goeteborgu, która wykluczyła go z tych i następnych trzech turniejów. Sam zawodnik powiedział potem, że bez wymuszonej przerwy, mógłby zdobyć jeden z medali.

Który z zawodników zajmie najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji GP?