• Antonio Lindbaeck 2
  • Peter Ljung 3
  • Bjarne Pedersen 0
  • Davey Watt 1
Bardzo ciekawa walka Petera Ljunga z Antonio Lindbaeckiem. O mały włos, a zawodnik gospodarzy na ostatnim wirażu straciłby prowadzenie na rzecz "Antona". Z tyłu na pierwszym okrążeniu Davey Watt wyprzedził Bjarne Pedersena.
  • Scott Nicholls 2
Twarda walka Hansa Andersena ze Scottem Nichollsem. Ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się Duńczyk.
Bieg 13
MRGARDEN GKM Grudziądz 5
5 : 1
1 Start Gniezno
  • Ales Dryml 1
  • Davey Watt 2
Gospodarze najlepiej wyjechali ze startu i objęli podwójne prowadzenie, którego nie oddali do mety. Przed biegami nominowanymi emocje sięgają zenitu. Przypominamy, że w pierwszym spotkaniu grudziądzanie wygrali w Gnieźnie 48:41.
  • Hans Andersen 2
O kolejności na mecie zadecydował start. W tym wyścigu walki i emocji było jak na lekarstwo.
  • Bjarne Pedersen 1
Nierówny start. Powtórka w czterech. Pasjonująca walka Łukasza Cyrana z Bjarne Pedersenem. Zawodnicy tasowali się na dystansie. Ostatecznie lepszy okazał się junior GTŻ-u. Przerwa na równanie toru.
Bieg 9
5 : 1
  • Peter Ljung Rezerwa taktyczna za David Ruud 3
  • Scott Nicholls 0
Awaria maszyny startowej. Cały czas trwa jej naprawa. Prace mogą potrwać jeszcze 15 minut. Naprawa dobiegła końca. Awaria w końcu została usunięta. Niebawem start wyścigu. Grudziądzanie dobrze wyjechali ze startu, pojechali parowo i bez większych problemów wygrali podwójnie. Dwuminutowa przerwa dla Petera Ljunga, który pojedzie wyścig po wyścigu.
Bieg 8
MRGARDEN GKM Grudziądz 3
3 : 3
3 Start Gniezno
  • Hans Andersen 0
  • Łukasz Cyran Rezerwa taktyczna za Adrian Osmólski 3
Dobry wyścig w wykonaniu Łukasza Cyrana. Młodzieżowiec GTŻ-u nie tylko wygrał, ale też umożliwił wyjazd na drugie miejsce Hansowi Andersenowi. Duńczyk długo nie nacieszył się tą pozycją, gdyż szybko wyprzedzili go goście. Antonio Lindbaeck do ostatnich metrów starał się pokonać Cyrana.
Bieg 6
5 : 1
18 Start Gniezno
  • Łukasz Cyran 2
Bardzo dobry start Hansa Andersena, który objął prowadzenie. Na wyjściu z pierwszego łuku Łukasz Cyran przedarł się za jego plecy. Do końca wyścigu młodzieżowiec GTŻ-u Grudziądz był nękany atakami przez Alesa Drymla.
  • Norbert Kościuch 0
Peter Ljung próbował dogonić Adama Skórnickiego, jednak bezskutecznie. Goście wyraźnie odskakują miejscowym.
  • Oskar Fajfer Rezerwa zwykła za Maciej Fajfer 3
Bjarne Pedersen walczył z parą gospodarzy. Duńczyk wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji. Przerwa na równanie toru.
Bieg 3
3 : 3
7 Start Gniezno
  • Scott Nicholls 1
  • Ales Dryml 2
Peter Ljung na dystansie wyprzedził Alesa Drymla, z kolei Scott Nicholls uporał się z Norbertem Kościuchem.
Bieg 2
MRGARDEN GKM Grudziądz 2
2 : 4
Nierówny start. Powtórka w pełnym składzie. Dobrze ze startu wyjechali miejscowi, ale o kolejności na mecie zadecydowała walka w pierwszym łuku.
Nadchodzące biegi
Bieg 1
  • Oskar Fajfer 3
  • Adrian Osmólski w
  • Maciej Fajfer u/-
W Grudziądzu panuje słoneczna pogoda. Mecz jest niezagrożony. Składy potwierdzone. Doszło do zmian w obu zespołach. David Ruud zastąpił w zestawieniu gospodarzy Andrieja Karpowa, z kolei wśród gości ujrzymy Alesa Drymla, a nie Magnusa Zetterstroema. 19 sierpnia na torze w Gnieźnie zwyciężyła ekipa GTŻ-u Grudziądz w stosunku 48:41. Na około 10 minut przed planowanym rozpoczęciem na trybunach znajduje się około 6 tysięcy fanów. W Grudziądzu rozpoczyna się prezentacja. Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu meczowego. Niebawem pierwszy wyścig. Groźny upadek w pierwszym wirażu z udziałem Macieja Fajfera i Adriana Osmólskiego. Obaj młodzieżowcy leżą na torze. Osmólski podniósł się o własnych siłach i udaje się do parku maszyn. Niestety do Macieja Fajfera wyjechała karetka. Z powtórki wykluczony został Adrian Osmólski. Maciej Fajfer wstał ostatecznie o własnych siłach. Zapowiada się dłuższa przerwa spowodowana naprawą bandy. Niestety Maciej Fajfer jest niezdolny do dalszej jazdy. W powtórce bezproblemowe zwycięstwo Oskara Fajfera.
Bieg 7
  • Bjarne Pedersen 3
  • Oskar Fajfer w
  • David Ruud 1
Nierówny start. Powtórka w pełnej obsadzie. Jadący na trzecim miejscu Oskar Fajfer na wyjeździe z pierwszego łuku pierwszego okrążenia upadł na tor. Junior Lechmy Startu Gniezno został wykluczony z powtórki. Wstał z toru o własnych siłach i jest zdolny do kontynuowania udziału w zawodach. Od startu do mety prowadził Bjarne Pedersen. Duńczykiem zachwiało na ostatnim okrążeniu, co o mały włos kosztowałoby go to stratę prowadzenia. Przerwa.
Bieg 12
  • Łukasz Cyran w
  • Oskar Fajfer 2
  • Norbert Kościuch w
W pierwszym łuku było ciasno. Upadek zanotowali Oskar Fajfer i Norbert Kościuch. Powtórka w pełnej obsadzie. Ogromny pech Norberta Kościucha, któremu tuż przed startem zgasł motocykl. Zawodnik GTŻ-u Grudziądz został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Na dojeździe do pierwszego wirażu na tor upadł Łukasz Cyran. Junior GTŻ-u wykluczony z powtórki!