Bieg 13
42
3 : 3
24

Ogromny pech grudziądzan! Na ostatnim łuku zdefektował motocykl Antonio Lindbaecka, który jechał na prowadzeniu. Przerwa na prace torowe.

2

Na pierwszym łuku Rafał Okoniewski świetnie przyciął do krawężnika, dzięki czemu objął prowadzenie. Następnie bezskutecznie atakował go Andreas Jonsson.

Bieg 11
36
5 : 1
18

Andreas Jonsson przez cały wyścig próbował zaatakować Tomasza Golloba.

Bieg 10
31
5 : 1
17

Pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy prowadzili od startu do mety. Przerwa na prace torowe.

-> Co dalej z Markiem Cieślakiem? GKSŻ chce, żeby został

Bieg 9
26
2 : 4
16

Kapitalnym refleksem na starcie popisał się Andreas Jonsson. Szwed pewnie pomknął po trzy punkty. Na dystansie Antonio Lindbaeck popełnił błąd, w wyniku czego spadł z trzeciego miejsca na koniec stawki.

Nierówny start. Powtórka w pełnej obsadzie. Ostrzeżenie za utrudnianie rozpoczęcia wyścigu otrzymał Andreas Jonsson.

Bieg 6
24
2 : 4
12

Artiom Łaguta oraz Andreas Jonsson równo wyszli ze startu. Rune Holta wykorzystał lukę przy krawężniku, przedzierając się na czoło stawki. Później Mike Trzensiok minął Andreasa Jonssona, ale ten momentalnie skontrował.

Bieg 5
22
5 : 1
8
Rune Holta Rezerwa taktyczna za Kamil Wieczorek
0

Najlepiej ze startu wyszli gospodarze, jednak na wyjściu z pierwszego łuku rozdzielił ich Damian Baliński. Rafał Okoniewski do samego końca próbował przeprowadzić kontratak, co się powiodło. "Okoń" wyprzedził rywala na ostatnim łuku.

Bieg 4
17
3 : 3
7

Niesamowita szarża Artioma Łaguty! Początkowo goście prowadzili podwójnie, ale na drugim łuku "Tiomka" przedarł się na prowadzenie. Przerwa na prace torowe.

-> Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
14
5 : 1
4

Przez pierwsze okrążenie Rune Holta napędzał się po zewnętrznej, ale później grudziądzanie mu odjechali. Andreas Jonsson nie liczył się w walce o punkty.

Bieg 2
9
4 : 2
3

Najlepiej ze startu wyszedł Marcin Nowak, którego przez cały wyścig próbował gonić Kacper Woryna. Zawodnik przyjezdnej ekipy szukał prędkości przy bandzie.

Bardzo ciasno było na pierwszym łuku, w wyniku czego na tor upadł Mike Trzensiok. Bieg został przerwany. Junior miejscowej drużyny podniósł się o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

Bieg 1
5
5 : 1
1
Kacper Woryna Rezerwa zwykła za Kamil Wieczorek
0

Równy start Golloba i Balińskiego. Większej prędkości na wyjściu z pierwszego łuku nabrał jednak zawodnik GKM-u, dzięki czemu objął prowadzenie. Na początku drugiego okrążenia Antonio Lindbaeck ostrym atakiem przy krawężniku wyprzedził wychowanka leszczyńskiej Unii.

W biegu pierwszym Kamila Wieczorka zastąpi Kacper Woryna.

16:55 - prezentacja zakończona, zawodnicy wracają do parku maszyn. Na widowni zasiadło około 6 tys. fanów. Zawody zostaną rozegrane według I zestawu startowego.

16:47 - początek prezentacji.

16:42 - testowanie nawierzchni zakończone. W chwili obecnej na trybunach znajduje się około 4 tys. widzów.

16:30 - rozpoczęła się próba toru. Biorą w niej udział Rune Holta i Grigorij Łaguta, a także Tomasz Gollob oraz Rafał Okoniewski.

16:00 - z "czternastką" w zespole gospodarzy wystartuje Mike Trzensiok, natomiast duet juniorski przyjezdnych wespół z Kacprem Woryną stworzy Robert Chmiel. W awizowanym składzie ROW-u Rybnik doszło do jednej zmiany - Maxa Fricke'a zastąpił Kamil Wieczorek.

15:41 - na owalu pojawili się też goście.

15:35 - gospodarze wyszli na obchód toru.

15:08 - w Grudziądzu panuje ładna pogoda, jest ciepło i słonecznie. Na trybunach zameldowali się już pierwsi kibice. Na tę chwilę zawody są niezagrożone.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?