Bieg 15
42
4 : 2
24

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Peter Kildemand otrzymał upomnienie. W powtórce Rune Holta walczył z toruńską parą i uporał się ostatecznie z Darcy Wardem.

0

Michael Jepsen Jensen objechał całą stawkę rywali jadąc po szerokiej. Za nim Artur Czaja na początku wyścigu bronił się przed Oskarem Fajferem. Spore odległości między zawodnikami.

Bieg 13
36
4 : 2
18

Zdecydowane zwycięstwo Tomasza Golloba. Za jego plecami świetna walka Wiktora Kułakowa z parą Włókniarza. Przerwa.

Bieg 12
32
4 : 2
16

Zdecydowanie lepiej ze startu goście, ale już w drugim łuku Darcy Ward był zdecydowanie szybszy i wyprzedził Artura Czaję. Chwilę później wjechał przed Kildemanda, który na moment jeszcze odbił pozycję. W ostatnim łuku natomiast Fajfer wyprzedził Czaję.

Bieg 11
28
5 : 1
14
Rune Holta Rezerwa taktyczna za Mirosław Jabłoński
1

Tylko przez moment w tym wyścigu utrzymywał się wynik remisowy. Już w pierwszym łuku Emil Sajfutdinow objechał Rune Holtę i Michaela Jepsena Jensena. Pewne podwójne zwycięstwo gospodarzy.

2

Atomowy wręcz start Grzegorza Walaska, który prowadził przez dwa okrążenia. Darcy Ward był jednak zdecydowanie szybszy i wyprzedził Walaska. Przedpełski również miał na to chrapkę i junior Unibaksu dopiął swego. Przerwa.

3

Jadący jako rezerwa taktyczna za Mirosława Jabłońskiego Peter Kildemand po szerokiej objechał całą stawkę i wyszedł na prowadzenie. Na torze zrobiły się dwie pary. Miedziński walczył z Kildemandem, a Kułakow z Holtą.

Bieg 8
16
5 : 1
8

Tym razem ze startu lepiej gospodarze. Za ich plecami Peter Kildemand ambitnie gonił. Duńczyk był jednak zdecydowanie wolniejszy od zawodników Unibaksu.

Bieg 6
11
3 : 3
7

Rune Holta fantastycznie napędził się po szerokiej, natomiast Mirosław Jabłoński zablokował Emila Sajfutdinowa. Jabłoński ambitnie walczył z Fajferem, ale popełniał za dużo błędów. Na koniec Sajfutdinow uporał się z Jabłońskim.

Bieg 5
8
3 : 3
4

Goście lepiej ze startu, którzy prowadzili podwójnie, ale już w drugim łuku Darcy Ward wyprzedził Petera Kildemanda. Australijczyk był tak napędzony, że już na wejściu w pierwszy wiraż drugiego kółka wyprzedził Michaela Jepsena Jensena. Gollob przez jakiś czas próbował wyprzedzić Kildemanda.

Bieg 2
5
5 : 1
1

Bieg znów przerwany. W pierwszym łuku upadł Hubert Łęgowik. W powtórce przez moment Czaja jechał drugi, ale torunianie prędko poradzili sobie z zawodnikiem Włókniarza.

Bieg 1

Przypominamy, że pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Unibaksu 47:43.

W powtórce goście prowadzili podwójnie, ale Wiktor Kułakow poradził sobie z Michaelem Jepsenem Jensenem.

Świetny start Michaela Jepsen Jensena. Goście prowadzili podwójnie, ale Adrian Miedziński uderzył w Petera Kildemanda i z impetem upadł na tor. Bardzo słuszna decyzja arbitra, który wykluczył z powtórki zawodnika gospodarzy.

16:29 - Niebawem pierwszy wyścig.

16:26 - Prezentacja dobiegła końca.

16:19 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:15 - Wylosowano II zestaw startowy.

16:07 - Liczba fanów wzrosła do około 4. tysięcy.

16:03 - Ze strony Unibaksu wyjechali natomiast Wiktor Kułakow i Adrian Miedziński.

16:00 - Rozpoczęła się próba toru. Włókniarz desygnował Petera Kildemanda i Rune Holtę.

15:54 - Na trybunach przybyło fanów. W tej chwili zapełniają Motoarenę w ilości około tysiąca osób.

15:44 - Sędzia Marek Wojaczek dokładnie sprawdza stan nawierzchni toruńskiego owalu.

15:36 - Na razie na stadionie niewielu widzów. W sektorze gości póki co grupa około 50 fanów z Częstochowy.

15:24 - W Toruniu panuje zmienna pogoda. Czasami kropi deszcz. Temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

Bieg 3

Tomasz Gollob zdefektował na starcie. Goście prowadzili podwójnie od startu. Za ich plecami szalał Darcy Ward, który atakował Mirosława Jabłońskiego. Australijczyk na trzecim okrażeniu poradził sobie z Polakiem.

Bieg 4

Pewne podwójne zwycięstwo gospodarzy. Defekt Grzegorza Walaska na trzecim miejscu podczas drugiego okrążenia. Przerwa.

-> Kibice i oprawy podczas 8. kolejki

Bieg 7

W powtórce Grzegorz Walasek jechał na prowadzeniu i pilnował, by przy krawężniku nie wjechał Wiktor Kułakow. Gsście prowadzili podwójnie, ale Walasek popełnił błąd, który kosztował gości stratę punktów. Przerwa.

Ponownie Adrian Miedziński popełnił błąd, który spowodował upadek jego i Artura Czai. Miedziński podąża do parku maszyn, natomiast Czaja po dłuższej chwili podniósł się z toru. Karetka, która pojawiła się na torze, okazała się zbędna.

-> Piotr Żyto dla SportoweFakty.pl: Teraz mam swoją Szwecję