Francja
13' Olivier Giroud  (1:0) 20' Paul Pogba  (2:0) 43' Dimitri Payet  (3:0) 45' Antoine Griezmann  (4:0) 59' Olivier Giroud  (5:1) 75' Samuel Umtiti
Islandia
56' Kolbeinn Sigthorsson  (4:1) 58' Birkir Bjarnason 84' Birkir Bjarnason  (5:2)

Popełnione faule

Koniec. Pewny awans Francji, ale po przerwie Islandczycy pokazali się z dobrej strony i godnie pożegnali się z Euro 2016!

Pogramy jeszcze przez 2 minuty.

Antoine Griezmann był w dobrej sytuacji, ale przekombinował i stracił piłkę.

Głową metr obok słupka uderzył Sverrir Ingi Ingason. Gra Francuzów w defensywie pozostawia po przerwie sporo do życzenia.

Mógł paść trzeci gol dla Islandii, ale Mangala wybił piłkę sprzed nóg zawodnika Islandii, który składał się do strzału niemal do pustej bramki.

Zdenerwowani Francuzi chcieli szybko zdobyć szóstego gola. Moussa Sissoko uderzył mocno, ale niecelnie.

Gol! Strzelił Birkir Bjarnason. Asystował mu Ari Freyr Skulason. Islandia jeszcze walczy! Dośrodkowanie z lewej strony, błąd w kryciu Evry i Bjarnason głową zdobył bramkę!

Emocje jak na rybach, posprzątane i wszyscy czekają na koniec tego jednostronnego spotkania.

Francja. Schodzi: Dimitri Payet. Wchodzi: Kingsley Coman.

Trwa otwarty mecz, istnieją spore szanse, że obejrzymy jeszcze co najmniej jednego gola.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti.

Kontra Francuzów, Payet zamiast podawać do partnerów zdecydował się na indywidualną akcję i został zablokowany. Efektem jedynie rzut rożny dla Trójkolorowych.

Kontra Francuzów, ale zbyt wiele podań "zabiło" akcję. To powinien być kolejny gol dla Trójkolorowych.

Islandczycy domagali się rzutu karnego, ale arbiter nakazał grać dalej.

Po wrzutce z rogu głową uderzał Sverrir Ingi Ingason, Hugo Lloris zdołał wybić piłkę na kolejny korner.

Futbol na "tak".

Groźnie pod bramką Francuzów. Uderzał Alfred Finnbogason, ale strzelił metr ponad poprzeczką.

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Dimitri Payet. Błyskawiczna odpowiedź Francuzów! Dośrodkował z rzutu wolnego Payet, bramkarz nie wyszedł do piłki, a Giroud głową zdobył gola!

Żółtą kartkę otrzymał Birkir Bjarnason.

Gol! Strzelił Kolbeinn Sigthorsson. Asystował mu Gylfi Sigurdsson. Islandia uratował honor. Dośrodkowanie z prawej strony na piąty metr, a tam Sigthorsson wbił piłkę do siatki!

Sprzed pola karnego uderzył Johann Berg Gudmundsson, ale odchylił się przed strzałem i przymierzył bardzo niecelnie.

Z dystansu uderzył Paul Pogba, piłka przeleciała obok słupka. Islandia bez wiary, bez większych chęci.

Groźnie w polu karnym Islandii. Antoine Griezmann nie zdołał oddać strzału, ale uczynił to Dimitri Payet, ale wyraźnie przestrzelił.

Pierwsze reakcje z Anglii.

Francuzi spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, szanują piłkę. Islandczycy niezbyt aktywni na połowie Trójkolorowych.

Rzeź, tzn. mecz wznowiony po przerwie.

Nadszedł czas pożegnań, podziękowań. "Czarny koń" Euro 2016 prawie za burtą.

11

Przerwa. Sędzia zakończył pierwszą część...rzezi niewiniątek. D E K L A S A C J A !

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Paul Pogba. Pogba zagrał z własnej połowy, Giroud przepuścił piłkę między nogami, a Griezmann znalazł się w sytuacji sam na sam i spokojnie przelobował bramkarza!

Gol! Strzelił Dimitri Payet. Asystował mu Antoine Griezmann. 2:0 niebezpieczne? No, to mamy 3:0! Giroud zgrał piłkę głową do Griezmanna, ten podał do Payeta, który z ok. 17 metrów uderzył do bramki.

Wrzutka z rzutu wolnego, Hugo Lloris zachował duży spokój, na dużym ryzyku wyczekał na linii i złapał piłkę.

Składna akcja Francuzów, w końcowej fazie Dimitri Payet wycofał przed pole karne, a tam z woleja uderzył Blaise Matuidi. Ten jednak źle trafił w piłkę i wyraźnie przestrzelił.

Na boisku niewiele się dzieje, więc na rozluźnienie dowcip dnia, a może nawet miesiąca...

Francuzi rozgrywają piłkę, Islandczycy biegają za nimi. Taki obraz meczu obserwujemy już od kilku minut.

Trójkolorowi kontrolują spotkanie, chyba tylko kataklizm w ich grze mógłby zabrać im awans. Oczywiście pamiętamy, że jescze godzina gry przed nami.

Islandii niezwykle ciężko będzie pokonać Francuzów, którzy póki co rozgrywają swój najlepszy mecz podczas Euro 2016.

Po dwóch ciosach Islandia powoli staje na nogi i zaczyna pokazywać pazurki. Co na to Francuzi?

Szansa! Aj Jezus Maria! Przedłużenie piłki i z sześciu metrów Jon Dadi Bodvarsson uderzył tuż ponad bramką. Islandczykowi zabrakło kilku centymetrów, aby precyzyjniej przymierzyć w trudnej sytuacji.

Kibice gospodarzy Euro już fetują, na trybunach rozlega się "Marsylianka". Czy Islandia będzie się w stanie jeszcze podnieść? Póki co niewiele na to wskazuje.

Gol! Strzelił Paul Pogba. Asystował mu Antoine Griezmann. Francja podwyższyła prowadzenie! Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Griezmann, a najwyżej do piłki wyskoczył Pogba!

Wrzutka w pole karne Francuzó, główkował Jon Dadi Bodvarsson, ale strzał potylicą złapał Lloris.

Starają się odpowiedzieć Islandczycy, dośrodkowanie w pole karne, ale zbyt głębokie i Hugo Lloris spokojnie złapał piłkę.

Już mamy pierwsze komentarze po golu na 1:0.

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Blaise Matuidi. Błąd w ustawieniu defensywy Islandii. Piłkę za plecy obrońców wrzucił Matuidi, a Giroud w sytuacji sam na sam zdobył gola!

Pewne jest, że z gry Islandczyków zadowolony jest... Kazimierz Węgrzyn. Silni zawodnicy nie odpuszczają żadnej piłki, kilka legendarnych wiaderek z witaminami musieli spożyć przed meczem!

Birkir Bjarnason uderzył z ok. 20 metrów, ale źle trafił w piłkę i ta minęła cel. Gdyby lepiej strzelił, wówczas mogło być bardzo gorąco!

Ekspert wie!

Z prawej strony groźnie dośrodkował Moussa Sissoko Hannes Halldorsson wyszedł do piłki i złapał ją.

Ładne rozegranie piłki przed polem karne zakończone płaskim strzałem sprzed pola karnego Dimitria Payeta. Bramkarz na raty złapał uderzenie.

Islandczycy od początku grają wysokim pressingiem i starają się przeprowadzać akcje. Trójkolorowi póki co spokojnie, szanują piłkę.

Hugo Lloris obronił płaski strzał. Z pola karnego uderzył Gylfi Sigurdsson.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Islandii, ale sędzia przerwał grę. Faul w ataku.

Mamy również informację, że część Francuzów śledzi przebieg meczu na naszym portalu.

No, to gramy! Rozpoczęli Francuzi.

Mrówki przeszły kilka razy!

Jest i "Marsylianka"!

Hymn Islandii. Jakoś tak kojarzy nam się z "Władcą pierścieni". Wam również?

Każdy ma swojego faworyta. Zwycięzca może być tylko jeden. Piłkarze wyszli na murawę!

Spotkanie poprowadzi Bjorn Kuipers (Holandia).

Francja czy Islandia? W niedzielny wieczór poznamy ostatniego półfinalistę mistrzostw Europy. Portugalia, Walia, Niemcy i...?