Weterani pójdą w odstawkę? To mógł być ich ostatni mundial

Rafał Szymański

Artur Jędrzejczyk (35 lat)
Bilans w reprezentacji: 41 występy / 3 gole

Czesław Michniewicz naraził się na krytykę, powołując swojego dobrego znajomego z Legii Warszawa. Po wielomiesięcznej przerwie selekcjoner wysłał powołanie do Artura Jędrzejczyka, choć ten wówczas był przecież świeżo po kontuzji. Selekcjoner liczył na doświadczenie zawodnika, który miał za sobą występy na ME 2016 oraz MŚ 2018. Dodatkowym atutem przemawiającym za nim był fakt, że może zabezpieczyć kilka pozycji w linii defensywy.

Na mundialu zaliczył epizod - w przegranym 0:2 meczu z Argentyną wszedł na boisko na ostatnie 18 minut i tym samym stał się najstarszym kadrowiczem w historii mistrzostw świata. Trudno przypuszczać, żeby urodzony w 1987 roku obrońca prezentował podobną dyspozycję za cztery lata.