Już piąty mecz Śląska z Legią w tym roku! Wrocławianie w końcu się przełamią?

Artur Długosz

Wynik konfrontacji tych obu ekip w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski ciekawił nawet postronnych obserwatorów piłki nożnej. Już pierwsza potyczka Śląska i Legii w 2016 roku przysporzyła wielu emocji i zakończyła się remisem 1:1, który dawał większe szanse stołecznej drużynie, ale i nie przekreślał awansu do półfinału WKS-u. W czwartek 5 marca obaj szkoleniowcy zdecydowali się na to, aby od początku wystawić potencjalnie najsilniejsze swoje "jedenastki".

W 12. minucie po dośrodkowaniu Marco Paixao Dusan Kuciak wybił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł Peter Grajciar i umieścił ją w siatce. Źle w tej sytuacji zachował się bramkarz Legii, nie popisała się też defensywa stołecznego zespołu. Po objęciu prowadzenia wrocławianie pozwolili gospodarzom na prowadzenie gry, ale też umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Michał Żyro, który zmienił Orlando Sa. Tym samym do ataku przesunął się Ondrej Duda. Na efekty tej roszady nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie po kapitalnym prostopadłym podaniu Dudy Michał Żyro oddał ładny, techniczny strzał po którym futbolówka wpadła do siatki. W tym momencie losy rywalizacji się wyrównały.

Ostatecznie o wszystkim zadecydować musiał dopiero konkurs rzutów karnych. "Jedenastki" lepiej wykonywali zawodnicy z Warszawy i to oni awansowali do półfinału Pucharu Polski. Z rzutów karnych myliły się największe gwiazdy obu ekip. Bohaterem Legii został Kuciak, który obronił uderzenia braci Paixao.