Już piąty mecz Śląska z Legią w tym roku! Wrocławianie w końcu się przełamią?

Artur Długosz

Na kolejne starcie Śląska z Legią nie trzeba było długo czekać. Już trzy dni po meczu w Pucharze Polski, oba zespoły zmierzyły się ze sobą ponownie - tym razem w rozgrywkach Ekstraklasy.

- Dużo się nie zmieni. Nie możemy za dużo składem rotować - mówił przed tą potyczką ligową Tadeusz Pawłowski. Swojego słowa szkoleniowiec WKS-u nie zmienił. Henning Berg natomiast mocno namieszał w wyjściowej jedenastce swojej drużyny w porównaniu z tamtym spotkaniem.

Legia Warszawa zdołała uśpić rywala i niespodziewanie w 19. minucie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Śląska bardzo efektownie do strzału złożył się Jakub Rzeźniczak i skierował piłkę prosto do siatki. Kilka minut później było już 2:0. Tym razem skutecznie główkował Tomasz Jodłowiec. Wydawało się, że może to być koniec emocji w tym meczu. Nic jednak bardziej mylnego. W 42. minucie Tom Hateley zagrał do Marco Paixao, a ten popisał się celnym strzałem głową.

Śląsk w II połowie dążył do strzelenia drugiej bramki, ale to goście podwyższyli prowadzenie. W 73. minucie Michał Żyro idealnie dograł do Michała Kucharczyka, a ten tylko dostawił nogę i umieścił piłkę w siatce. W tym meczu więcej goli już nie padło, a Legia we Wrocławiu odniosła zdecydowane zwycięstwo.