Szkocja za 1,5 tygodnia, a Niemcy się śmieją: Lewandowski w kryzysie. Oto raport z kadry

Jacek Stańczyk

Niemcy się śmieją. Lewandowski w kryzysie

- Robert Lewandowski przechodzi teraz przez kryzys. Z Mainz strzelił tylko dwa gole - śmiał się w weekend dyrektor sportowy Bayernu Monachium Matthias Sammer. Niektóre niemieckie gazety również pisały w tym tonie. Faktycznie, po pięciu golach strzelonych w dziewięć minut każde inne osiągnięcie będzie już tylko gorsze. A jak gorsze, to kryzys.

Lewandowski trafił dwukrotnie, Bayern wygrał z 1.FSV Mainz 3:0. Polak ma już na koncie 101 goli w niemieckiej Bundeslidze.

Ze snajperów w weekend grali też Arkadiusz Milik i Artur Sobiech. Milik spędził na boisku 82 minuty w wygranym przez Ajax Amsterdam 2:0 meczu z FC Groningen. Tym razem bramki nie zdobył, również nie asystował. Sobiech grał przez 73 minuty. Hannover 96 zremisował 1:1 z VfL Wolfsburg.