Upadłe potęgi. Gdzie dziś są dawni mistrzowie?
ŁKS Łódź to dwukrotny mistrz Polski i kolejny z zespołów, które niegdyś święciły duże sukcesy, a obecnie ledwo wiąże koniec z końcem. Zespół z Łodzi po raz pierwszy tytuł najlepszej drużyny w kraju wywalczył w 1958 roku, a 40 lat później powtórzył ten sukces. Wówczas Łódź była stolicą polskiej piłki, wszak w dwóch poprzednich sezonach po mistrzostwo sięgał Widzew. Kto by pomyślał, że 18 lat później żaden z tych zespołów nie będzie grał na szczeblu centralnym.
Kryzys ŁKS-u rozpoczął się tuż po zdobyciu drugiego w historii mistrzowskiego tytułu. W 2000 roku łódzki zespół po 29 latach nieprzerwanej gry spadł z Ekstraklasy, a na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej czekał sześć lat. Już wtedy w klubie głośno było o trudnej sytuacji finansowej. W 2009 roku ŁKS nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie i został karnie zdegradowany do I ligi. W sezonie 2011/2012 ŁKS po raz ostatni grał w elicie.
W 2013 roku ze względu na olbrzymie problemy finansowe zespół został wycofany z rozgrywek I ligi. Odbudowa Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła się od IV ligi, którą drużyna wygrała w cuglach. Od dwóch sezonów ŁKS gra w łódzko-mazowieckiej grupie III ligi, gdzie obecnie zajmuje gwarantującą utrzymanie siódmą lokatę. Dodajmy, że stadion przy al. Unii przeszedł modernizację i do użytku oddano nową trybunę.
-
Luk Asz Zgłoś komentarzSportowy „Lech” w Poznaniu . tak wiec od 1996 roku w najwyzszej klasie rozgrywkowej wystepuje klub Amica Wronki (klub przejał prawa niematerialne, łącznie z nazwą, pod ktora wystepuje do dnia dzisiejszego). i nie ma sie co spinac - to sa fakty!!!