Zagłębie Lubin w europejskich pucharach: dramatyczny bilans

Bartosz Zimkowski

2006 rok - eliminacje do Pucharu UEFA, I runda

Zagłębie Lubin - Dinamo Mińsk 1:1
Dinamo Mińsk - Zagłębie Lubin 0:0

Miedziowi zajęli wysokie miejsce w lidze i dzięki temu otrzymali szansę gry w eliminacjach do nieistniejącego dzisiaj już Pucharu UEFA. Musieli jednak przebijać się od pierwszej rundy i trafili na mistrza Białorusi. Spotkanie w upalne lipcowe popołudnie nie było porywającym widowiskiem.

Trenerem Miedziowych był wówczas Edward Klejndinst i za jego kadencji lubinianie nie grali ciekawej piłki. Tak też było w pierwszym starciu, ale 21 minut przed końcem meczu Zagłębie wymęczyło bramkę autorstwa Wojciecha Łobodzińskiego. Niestety goście odpowiedzieli kilka minut później i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W rewanżu bramki już nie padły i po dwóch remisach do następnej rundy awansowało Dinamo - dzięki golowi zdobytemu na wyjeździe.