Kazachstan - Polska: oceny WP SportoweFakty

Redakcja
Redakcja

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Łukasz Piszczek - 6: Dobrze wszedł w mecz. Był pewny w defensywie, dawał dużo od siebie także w akcjach ofensywnych. Miał udział przy pierwszym golu dla Biało-Czerwonych.

Bartosz Salamon - 5: Nie był tak pewny w defensywie jak Kamil Gik. Brakowało mu doświadczenia i ogrania w narodowych barwach, momentami był nerwowy na boisku. W 27. minucie w ostatnim momencie dobrze jednak zaasekurował Łukasza Piszczka i przerwał groźnie zapowiadającą się akcję drużyny Kazachstanu.

Kamil Glik - 6: Z całej formacji defensywnej Biało-Czerwonych zaprezentował się najlepiej. Widać, że to już obrońca doświadczony, pewny siebie, który wie, jak się ustawić. W parze z Michałem Pazdanem grał jednak lepiej. Nie można nie wspomnieć o o brzydkim zachowaniu Glika, który nogą popędzał leżącego na boisku rywala. Niepotrzebnie dał się sprowokować. Sędzia na szczęście ukarał go tylko żółtą kartką.

Maciej Rybus - 4: Powinien mieć asystę w 31. minucie, lecz po jego świetnym zagraniu Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę. Dobrze podłączał się do akcji ofensywnych. W defensywie w 51. minucie był źle ustawiony, nie przeciął dośrodkowania Szomki do Chiżniczenki i ten pokonał Fabiańskiego z kilku metrów. Drugi gol także obciąża jego konto, bo pozwolił na dośrodkowanie.

Czy reprezentacja Polski awansuje na mistrzostwa świata w Rosji 2018 roku?