"Hat-trick i nerwy" - polskie media po wygranej z Danią

Łukasz Witczyk

"Rzeczpospolita": Hat-trick i nerwy

Hat-trick Roberta Lewandowskiego, świetna gra Kamila Grosickiego, który wypracował dwie bramki, i zaskakująco pewna postawa Thiago Cionka, o którego występ drżało tak wielu. To dobre informacje po meczu na Stadionie Narodowym i zwycięstwie 3:2 nad Danią. Równie dobre i ważne jest to, że reprezentacja Polski nie pozwoliła Duńczykom (którzy pierwszy mecz wygrali, podczas gdy zawodnicy Adama Nawałki tylko zremisowali w Kazachstanie 2:2) uciec w tabeli i znowu kontroluje sytuację w grupie.

Są jednak też i wiadomości gorsze - i dotyczą właśnie kontroli. Po raz kolejny Polacy byli o krok od utracenia prowadzenia, po raz kolejny stracili w drugiej połowie dwa gole. Tym razem skończyło się jednak na happy-endzie, ale z całą pewnością Adam Nawałka problem dostrzega.