Emigranci: co za weekend! Eksplozja formy Polaków

Maciej Kmita

Daniel Łukasik (SV Sandhausen)

Na zapleczu niemieckiej ekstraklasy przypomniał o sobie Daniel Łukasik. We wrześniu, czyli w pierwszym miesiącu po transferze do Sandhausen, rozegrał w lidze tylko dziewięć minut, w październiku było jeszcze gorzej, bo nie pojawił się na boisku nawet a sekundę, a w listopadzie rozegrał 32 minuty. Grudzień jednak zaczął wyśmienicie.

Spotkanie z 1.FC Nuernberg (3:1) zaczął na ławce rezerwowych, ale wszedł do gry już w przerwie przy wyniku 1:1 i najpierw asystował przy golu Philippa Klingsmanna, a potem sam przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. To pierwsza asysta i premierowe trafienie 25-latka w 2. Bundeslidze.

Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi 2016/2017?